Vyberte stránku

Zimolez ‚Red World‘

Latinský název Lonicera japonica 'Red World'

Popis rostliny

Lonicera japonica 'Red World' je vytrvalá keřovitá rostlina s červenými květy. Je to nízká, hustě olistěná rostlina, která může dosahovat výšky až 1,5 metru. Listy jsou tmavě zelené a lesklé, s bílými skvrnami na spodní straně. Květy jsou malé, červené a mají 4 lístky. Kvete od června do září. Plody jsou malé, červené bobule. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a vlhkou, dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Zimolez ‚Red World‘

Zimolez 'Red World' je kompaktní, vytrvalá keřovitá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Je to druh lončice japonské, který má červené květy a listy. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. 1. Umístěte rostlinu na slunné místo s dobrou drenáží. Zimolez 'Red World' potřebuje alespoň 4 hodiny slunečního svitu denně. 2. Zalévejte rostlinu každý týden, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. 3. Každý rok na jaře přihnojte rostlinu kompostem nebo hnojivem pro okrasné rostliny. 4. Každý rok na podzim přesuňte rostlinu na chladnější místo, aby se zabránilo poškození mrazem. 5. Každý rok na jaře ořízněte rostlinu, aby se zabránilo jejímu přílišnému růstu. 6. Každý rok na podzim přikryjte rostlinu netkanou textilií, aby se zabránilo poškození mrazem.

Využití Zimolez ‚Red World‘

Zimolez ‚Red World‘ (Lonicera japonica 'Red World') je vytrvalá, převislá rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad. Její červené květy a listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření zajímavých kompozic. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Zimolez ‚Red World‘ se může použít k vytváření živých plotů, keřů nebo stromů. Může být také použit k vytvoření zahradního obrubníku nebo jako okrasná rostlina v zahradě. Je to také skvělá volba pro použití ve skalních zahradách nebo na terasách. Rostlina je také vhodná pro použití v kontejnerových zahradách.

Botanický popis

Zimolez ‚Red World‘ je odrůda japonského zimolezu (Lonicera japonica). Je to trvalka, která dorůstá do výšky 1-2 metry. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Květy jsou malé, bílé s červenými skvrnami. Plody jsou červené, vejčité až eliptické. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště a mírně vlhkou půdu. Je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Zimolez ‚Red World‘

Zimolez ‘Red World’ je hybridní odrůda japonského zimolezu (Lonicera japonica), která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou červenou barvu a její schopnost produkovat velké množství květů. Rostlina je odolná vůči mrazu a je schopná růst v širokém rozmezí teplot. Zimolez ‘Red World’ se dnes pěstuje po celém světě. Je to oblíbená rostlina pro její nádhernou barvu a schopnost produkovat velké množství květů. Roste dobře ve střední Evropě, Severní Americe, Japonsku a dalších oblastech. Je to oblíbená rostlina pro její nenáročnost na péči a schopnost růst v různých podmínkách.
Katalog » Popínavé rostliny » Zimolez ‚Red World‘