Vyberte stránku

Zimolez Heckrottův

Latinský název Lonicera × heckrottii

Popis rostliny

Zimolez Heckrottův je hybridní druh rostliny z čeledi růžovitých. Je to stálezelená keříčková rostlina, která může dosahovat výšky až 2 metry. Listy jsou tmavě zelené, vejčité až eliptické a mají na okraji drobné zuby. Květy jsou žluté až oranžové a mají 4 lístky. Kvete od června do září. Plody jsou červené bobule, které se objevují v září až říjnu. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20°C. Nejlépe roste na slunných místech a ve vlhké půdě.

Jak pěstovat Zimolez Heckrottův

Zimolez Heckrottův je hybridní druh ostružiníku, který byl vyšlechtěn v Německu v roce 1876. Je to stálezelená keřovitá rostlina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Má široké listy a kvete bílými květy s růžovými skvrnami. Plody jsou malé, červené a sladké. Pěstování: Zimolez Heckrottův je nenáročný na pěstování a lze jej pěstovat ve většině oblastí. Nejlépe se mu daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Můžete jej také pěstovat ve stínu, ale bude mít méně plodů. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, aby zůstala vlhká, ale nesmí být přelitá. Každoročně je nutné provádět řez, aby se udržela jeho tvar a aby se podporovala produkce plodů. Zimolez Heckrottův je odolný vůči mrazu až do -25 °C. Je však důležité jej chránit před silným větrem a mrazem.

Využití Zimolez Heckrottův

-Zimolez Heckrottův je oblíbenou rostlinou, která se často používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou bílé a růžové a mohou být viděny od jara do pozdního léta. Rostlina je také velmi odolná vůči škůdcům a chorobám. -Zimolez Heckrottův je také vynikající volbou pro zahradníky, kteří hledají nízkonákladovou a snadno pěstitelnou rostlinu. Rostlina je schopna růst na místech s omezeným světlem a může růst ve většině typů půdy. -Zimolez Heckrottův je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají rostlinu, která může být použita k vytvoření zelené stěny nebo živého plotu. Rostlina je schopna rychle růst a může být použita k vytvoření hustého a trvanlivého živého plotu. -Zimolez Heckrottův je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají rostlinu, která může být použita k vytvoření zelené stěny nebo živého plotu. Rostlina je schopna rychle růst a může být použita k vytvoření hustého a trvanlivého živého plotu.

Botanický popis

Zimolez Heckrottův (Lonicera × heckrottii) je vytrvalá, popínavá rostlina, která dorůstá do výšky až 3 metry. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, s špičatým koncem, na vrcholu zaoblené, na bázi zúžené, na líci tmavě zelené a na rubu světlejší. Květy jsou žluté, 2-3 cm velké, sestavené do hustých hroznů. Plody jsou červené, vejčité bobule, které se sklízejí v září. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště, s dobře odvodněnou půdou. Je mrazuvzdorná až do -25°C.

Původ a rozšíření Zimolez Heckrottův

Zimolez Heckrottův (Lonicera × heckrottii) je kříženec mezi zimolezem pravým (Lonicera periclymenum) a zimolezem japonským (Lonicera japonica). Rostlina byla poprvé objevena v roce 1887 v německém městě Heckrott, odkud pochází její název. Od té doby se rostlina rozšířila po celé Evropě a Severní Americe. Roste ve vlhkých lesích, na březích řek a v okrajových oblastech. Je to vytrvalá, dřevnatá liana, která může dosahovat délky až 10 metrů. Kvete od června do srpna s bílými nebo růžovými květy. Plody jsou malé, červené bobule.
Katalog » Popínavé rostliny » Zimolez Heckrottův