Vyberte stránku

Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘

Latinský název Lonicera × heckrottii 'Goldflame'

Popis rostliny

Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘ je vytrvalá keřovitá rostlina, která dorůstá do výšky 1,5-2 m. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, na okraji zubaté. Květy jsou žluté s oranžovým odstínem, shromážděné v úžlabí listů. Kvete od června do srpna. Plody jsou červené bobule. Rostlina je nenáročná na půdu, ale preferuje slunná stanoviště. Je odolná vůči mrazu až do -25 °C.

Jak pěstovat Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘

Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘ je vytrvalá, lehce rostoucí keřovitá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Je to hybrid mezi zimolezem obecným (Lonicera periclymenum) a zimolezem japonským (Lonicera japonica). Rostlina má široce vejčité listy, které jsou světle zelené s tmavšími žilami. Květy jsou oranžové až červené a mají bílé okvětní lístky. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘ je snadno pěstovatelný a může růst na místech s plným sluncem nebo částečným stínem. Měl by být vysazen v dobře odvodněné půdě, která je bohatá na živiny. Rostlina může být pravidelně zastřihávána, aby se udržela její tvar a podporovala nová kvetení. Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘ je odolný vůči mrazu až do -20 °C.

Využití Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘

Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘ je hybridní druh zimolezu, který je vysoce ceněn pro svou nádhernou zlatou barvu listů a květů. Je to nízkorostoucí keř, který se obvykle používá jako okrasná rostlina v zahradách a parkových úpravách. Jeho kompaktní velikost a nenáročnost na péči činí z tohoto druhu oblíbenou volbu pro zahradníky. Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘ může být využit jako živý plot, protože jeho husté větve poskytují dobrou soukromí. Jeho zlaté listy a květy jsou také skvělým způsobem, jak ozdobit zahradu nebo park. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což ji činí vhodnou volbou pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou rostlinu.

Botanický popis

Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘ je vytrvalá, opadavá keřovitá rostlina. Dorůstá výšky až 2 metry a šířky 1,5 metru. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, lesklé, zelené barvy s žlutými skvrnami. Květy jsou oranžovo-červené, sbíhavé, ve tvaru trubky a objevují se od května do června. Plody jsou černé bobule. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště a mírně vlhkou, úrodnou půdu. Je odolná vůči mrazu až do -29°C.

Původ a rozšíření Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘

Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘ (Lonicera × heckrottii 'Goldflame') je hybridní druh zimolezu, který byl vyšlechtěn v Německu v roce 1984. Je to kříženec mezi Lonicera xylosteum a Lonicera tatarica. Tento druh je oblíbený pro svou nádhernou zlatou barvu listů a květů. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -30 °C. Rostlina se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou dekorativní hodnotu a je často vysazována v parcích a zahradách. Může být také použita jako živý plot nebo jako okrasná rostlina. Rostlina je také často používána k výrobě léčivých čajů a tinktur.
Katalog » Popínavé rostliny » Zimolez Heckrottův ‚Goldflame‘