Vyberte stránku

Zimolez ‚Halliana‘

Latinský název Lonicera japonica 'Halliana'

Popis rostliny

Lonicera japonica 'Halliana' je vytrvalá keřovitá rostlina, která pochází z Japonska. Má lesklé, tmavě zelené listy a bílé květy, které se objevují na jaře. Květy jsou obvykle doprovázeny malými, oranžovými plody, které jsou jedlé a mají sladkou chuť. Rostlina může růst až do výšky 2-3 metrů a je vhodná pro použití v živých plotů nebo jako okrasná rostlina. Je nenáročná na péči a odolná vůči mrazu.

Jak pěstovat Zimolez ‚Halliana‘

Zimolez ‘Halliana’ je vytrvalá, lehce rostoucí keřovitá rostlina s lesklými listy a bílými květy. Je to oblíbená volba pro živé ploty a nádherné okrasné úpravy. 1. Vyberte si pro zimolez ‘Halliana’ vhodné místo. Měl by být umístěn na slunném místě s dobrou drenáží. 2. Připravte půdu. Zimolez ‘Halliana’ preferuje hlinitou, dobře odvodněnou půdu. Pokud je půda příliš suchá nebo příliš kyselá, můžete ji vylepšit přidáním kompostu nebo rašeliny. 3. Sázejte zimolez ‘Halliana’. Můžete jej vysadit buď ze semene nebo z řízků. Semena se sázejí na jaře, zatímco řízky se sázejí na podzim. 4. Pečujte o zimolez ‘Halliana’. Udržujte půdu vlhkou, ale ne příliš mokrou. Rostlinu také pravidelně zalévejte a hnojte. 5. Ořezávejte zimolez ‘Halliana’. Pro udržení jeho tvaru a zdraví je nutné ho pravidelně stříhat. 6. Chraňte zimolez ‘Halliana’ před chorobami a škůdci. Pravidelně kontrolujte rostlinu a včasně léčte případné problémy.

Využití Zimolez ‚Halliana‘

Zimolez 'Halliana' je vytrvalá, převislá keříčková rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou bílé a růžové a kvete od června do září. Rostlina může být použita jako živý plot, aby omezila pohledy na okolí, nebo jako okrasná rostlina pro zdobení zahrad. Může také být použit k vytvoření zelených stěn nebo jako přírodního stínítka. Zimolez 'Halliana' je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu.

Botanický popis

Zimolez 'Halliana' je stálezelený keř s vytrvalými listy, který může dosáhnout výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité, lesklé, tmavě zelené barvy a mají špičatý vrchol. Květy jsou bílé, malé a uspořádané ve vějířovitých květenstvích. Kvete od června do srpna. Plody jsou malé, červené bobule. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20°C. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje na slunných nebo polostinných místech.

Původ a rozšíření Zimolez ‚Halliana‘

Zimolez ‘Halliana’ je hybridní odrůda japonského zimolezu (Lonicera japonica). Tato odrůda byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1845 a je pojmenována po svém vyšlechtiteli, Williamu Hallovi. Od té doby se rozšířila do mnoha zemí po celém světě. Tato odrůda je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je to stálezelená, převislá keříčková rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Listy jsou lesklé, vejčité až eliptické a mají tmavě zelenou barvu. Květy jsou bílé s růžovými skvrnami a voní po medu. Kvete od června do září. Plody jsou malé, oranžové bobule. Tato odrůda je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Může růst v různých typech půd a ve většině klimatických podmínek. Je odolný vůči mrazu až do -20°C. Je vhodný pro použití v zahradách, na balkonech a terasách. Může být použit jako solitéra nebo jako živý plot.
Katalog » Popínavé rostliny » Zimolez ‚Halliana‘