Vyberte stránku

Zimolez Brownův

Latinský název Lonicera × brownii

Popis rostliny

Zimolez Brownův (Lonicera × brownii) je vytrvalá, popínavá rostlina s jasně zelenými listy a krásnými, sytě růžovými květy. Roste do výšky až 3 metry a má velmi silné kořeny. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Plody jsou malé, černé a sladké. Zimolez Brownův je odolný vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve stínu i na slunci. Je to oblíbená okrasná rostlina, která je vhodná pro živé ploty, terasy nebo balkony.

Jak pěstovat Zimolez Brownův

Zimolez Brownův je vytrvalá, popínavá odrůda zimolezu, která se pěstuje pro své krásné květy a listy. Je to jedna z nejpopulárnějších odrůd zimolezu, protože je snadno pěstovatelná a má nádherné květy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a je obzvláště dekorativní, když je použita k obložení plotu nebo jako okrasná rostlina. Pěstování Zimolezu Brownova je velmi snadné. Nejlépe roste na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Můžete ji také pěstovat ve stínu, ale bude mít méně květů. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. Je také důležité, abyste ji často hnojili, aby měla dostatek živin. Zimolez Brownův je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Je však důležité, abyste ho chránili před silnými mrazy a větry. Pokud je to možné, měli byste jej přes zimu přikrýt mulčem nebo látkou. Zimolez Brownův je velmi snadno řezatelný a může být tvarován do různých tvarů a tváří. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit zajímavou okrasnou kompozici.

Využití Zimolez Brownův

Zimolez Brownův je druh rostliny, který se často používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou žluté a růžové a kvete od června do září. Rostlina je také velmi odolná vůči mrazu a je schopna růst ve většině podnebí. Zimolez Brownův je také velmi nenáročný na údržbu a je snadno dostupný. Kromě toho, že se Zimolez Brownův používá jako okrasná rostlina, může být také užitečný pro ochranu před slunečním zářením. Jeho listy mohou poskytnout stín a chránit před UV zářením. Zimolez Brownův může být také užitečný pro ochranu před hmyzem. Jeho listy produkují silnou vůni, která odpuzuje mnoho druhů hmyzu. Rostlina může být také užitečná pro zahradníky. Jeho listy mohou pomoci zadržet vlhkost a chránit půdu před vysycháním. Kromě toho, že jeho květy dodávají zahradě krásný vzhled, může být také užitečný pro ochranu před škůdci.

Botanický popis

Zimolez Brownův je vytrvalá, dvouletá keřovitá rostlina, která dorůstá do výšky 1-2 metrů. Listy jsou střídavé, vejčité až obvejčité, s lesklou, zelenou horní stranou a světlejší spodní stranou. Květy jsou žluté, 2-3 cm velké, s červenými skvrnami na okraji. Květy se objevují od června do srpna. Plody jsou červené, vejčité bobule, které se objevují od září do listopadu. Rostlina má ráda slunná stanoviště a dobře snáší sucho.

Původ a rozšíření Zimolez Brownův

Zimolez Brownův (Lonicera × brownii) je hybridní druh rostliny z čeledi vrbovitých. Je to kříženec mezi Lonicera ciliosa a Lonicera xylosteum. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1882 americkým botanikem Charlesem Spraguem Brownem. Zimolez Brownův se přirozeně vyskytuje v Severní Americe, od Aljašky po Kalifornii. Rostlina je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči mrazu. Je to vytrvalá, opadavá keříčková rostlina, která dorůstá do výšky 1-3 metry. Květy jsou bílé nebo růžové a plody jsou modré. Rostlina je oblíbená jako okrasná rostlina a je často používána pro živé ploty. Je to také oblíbená rostlina pro pěstování v kontejnerech. Zimolez Brownův je nenáročný na péči a je odolný vůči suchu a mrazu.
Katalog » Popínavé rostliny » Zimolez Brownův