Vyberte stránku

Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘

Latinský název Lonicera × brownii 'Dropmore Scarlet'

Popis rostliny

Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s jasně červenými květy. Roste do výšky až 3 metry a má široké, zelené listy. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny malými, šedozelenými listy. Rostlina má ráda slunná stanoviště a dobře snáší sucho. Je odolná vůči mrazu až do -34 °C. Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘ je vhodný pro použití na ploty, zdi nebo jako okrasná rostlina.

Jak pěstovat Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘

Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘ je vytrvalá, popínavá odrůda zimolezu. Je to stálezelená rostlina s jasně červenými květy, které se objevují od června do září. Květy jsou obklopeny lesklými, zelenými listy. Rostlina může dosáhnout až 3 metrů vysoká a 2 metry široká. Pěstování Zimolezu Brownova ‚Dropmore Scarlet‘ je snadné. Nejlépe se daří na slunném až polostinném místě s dobře odvodněnou půdou. Může být pěstován ve skupinách nebo jako živý plot. Pro optimální růst by měla být rostlina zalévána každý týden, zejména v suchých obdobích. Je také důležité, aby byla pravidelně řezána, aby se udržela její tvar. Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘ je odolný vůči mrazu až do -29 °C. Je to také odolný druh vůči škůdcům a chorobám.

Využití Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘

Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘ (Lonicera × brownii 'Dropmore Scarlet') je vytrvalá, lehce rostoucí keřík, který je oblíbený pro své jasně červené květy. Je to oblíbená volba pro živé ploty, stejně jako pro okrasné účely. Květy jsou obvykle viditelné od května do června a jsou doplněny zelenými listy. Rostlina může být také použita k vytvoření kompaktního stínu, protože může růst až do výšky 4 stop. Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘ je také velmi odolný vůči mrazu a může tolerovat sucho. Je to také nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině typů půd.

Botanický popis

Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s kompaktním růstem. Jeho listy jsou středně velké, vejčité až eliptické, tmavě zelené barvy. Květy jsou sytě červené, 2-3 cm velké, s dlouhými tyčinkami a široce otevřenými korunními lístky. Plody jsou červené, vejčité bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 4 metry. Je to nenáročná rostlina, která dobře snáší sucho a mrazivé podmínky. Je vhodná pro použití jako živý plot nebo pro lezení po stěnách.

Původ a rozšíření Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘

Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘ (Lonicera × brownii 'Dropmore Scarlet') je kříženec mezi Lonicera xylosteum a Lonicera tatarica. Tato rostlina byla poprvé objevena v roce 1883 v Dropmore, Manitoba, Kanada, a byla pojmenována po místě. Od té doby se tento druh šíří po celé Severní Americe. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se používá k ozdobení zahrad a parků. Rostlina má kompaktní, vzpřímený růst a dorůstá výšky až 3 metry. Květy jsou jasně červené a mají intenzivní vůni. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Tento druh je odolný vůči mrazu až do -30 °C.
Katalog » Popínavé rostliny » Zimolez Brownův ‚Dropmore Scarlet‘