Vyberte stránku

Zimolez ‚Aureoreticulata‘

Latinský název Lonicera japonica 'Aureoreticulata'

Popis rostliny

Lonicera japonica 'Aureoreticulata' je vytrvalá keřovitá rostlina, která může dosahovat výšky až 3 metry. Listy jsou vejčité, lesklé a mají šedozelenou barvu. Květy jsou malé, bílé a mají žluté skvrny. Květy se objevují od června do září a plody jsou červené. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Zimolez ‚Aureoreticulata‘

Zimolez 'Aureoreticulata' je vytrvalá, středně velká keřovitá rostlina s jasně žlutými květy. Je to oblíbená rostlina pro použití v zahradách a na zahradních trávnících. Roste do výšky 1-2 metry a má rád slunné až polostinné stanoviště. Pěstování Zimolezu 'Aureoreticulata' je snadné. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro jeho pěstování. Mělo by být slunné až polostinné a mít dostatečně propustnou půdu. Před vysazením je třeba zajistit, aby půda byla dobře odvodněná. Keř Zimolezu 'Aureoreticulata' by měl být zaléván každý týden, aby se zabránilo přemokření. Je také důležité, aby byla půda udržována vlhká, ale ne přemokřená. Rostlina by měla být hnojena každé 2-3 týdny po celou sezónu. Keř Zimolezu 'Aureoreticulata' by měl být řezán každý rok na jaře, aby se podpořil jeho růst. Řez by měl být prováděn tak, aby se odstranily všechny suché a poškozené větve. Zimolez 'Aureoreticulata' je odolný vůči mrazu až do -15 °C. Je však důležité, aby byl chráněn před silným větrem a mrazem. V zimě by měl být pokryt mulčem nebo listím, aby se zabránilo nadměrnému odpařování vody.

Využití Zimolez ‚Aureoreticulata‘

Tato rostlina je oblíbená pro svou nádhernou zlatou barvu a její schopnost přidat krásu do jakéhokoli prostoru. Je to vynikající volba pro použití ve venkovních zahradách, na terasách nebo na balkonech. Je to také skvělá volba pro použití v květináčích. Rostlina může být použita jako živý plot nebo jako ozdoba okolo okenních parapetů. Je to také skvělá volba pro použití v kompozicích s jinými rostlinami. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům.

Botanický popis

Zimolez 'Aureoreticulata' je stálezelený keř, který dosahuje výšky 1-2 metry. Listy jsou vejčité až eliptické, s lesklou, tmavě zelenou barvou. Květy jsou bílé se žlutým středem a objevují se od června do srpna. Plody jsou červené až fialové a dozrávají od září do října. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště a vyžaduje vlhkou, dobře odvodněnou půdu. Je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Zimolez ‚Aureoreticulata‘

Zimolez 'Aureoreticulata' (Lonicera japonica 'Aureoreticulata') je hybridní odrůda japonského zimolezu, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou žlutou barvu listů a květů. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Tato odrůda se dnes pěstuje po celém světě. Je obzvláště oblíbená v Severní Americe, Evropě a Asii. Je to oblíbená rostlina pro okrasné účely, protože její květy a listy jsou velmi dekorativní. Rostlina je také často používána jako živý plot nebo jako okrasná rostlina v zahradách.
Katalog » Popínavé rostliny » Zimolez ‚Aureoreticulata‘