Vyberte stránku

železnec ztepilý

Latinský název

Popis rostliny

Železnec ztepilý je vytrvalá, trsnatá rostlina, která pochází z Číny. Má šedozelené listy, které jsou ve tvaru srdce a mohou dosahovat délky až 15 cm. Květy jsou malé, bílé a mají 4 tyčinky. Rostlina kvete od června do září. Železnec ztepilý je nenáročný na péči a rychle se množí. Je to skvělá volba pro začínající pěstitele, protože je odolný vůči chorobám a škůdcům. Nejlépe roste na slunném místě s dobře odvodněnou půdou.

Jak pěstovat železnec ztepilý

Železnec ztepilý je velmi dekorativní rostlina, která může být pěstována v interiéru i venku. Je to vytrvalá bylina s jednoduchými, široce rozloženými listy a květy ve tvaru hvězdy. Rostlina je odolná vůči chladu a může růst v teplých oblastech. Pěstování: 1. Vyberte si pro pěstování železného ztepilého místo, které je slunné až polostinné. 2. Připravte půdu. Železnec ztepilý potřebuje dobře odvodněnou, propustnou půdu s pH mezi 5,5 až 7,0. 3. Sázejte semena nebo rostliny. Semena se sázejí na jaře, rostliny se mohou sázet kdykoli během roku. 4. Udržujte půdu vlhkou, ale ne příliš mokrou. 5. Každý rok po sklizni řádně zalévejte a hnojte. 6. Řezte staré stonky a listy, abyste udrželi rostlinu v dobrém stavu. 7. Chraňte rostlinu před mrazem. Pokud žijete v oblasti s mrazem, přesuňte rostlinu dovnitř.

Využití železnec ztepilý

Železnec ztepilý je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina. Jeho listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření zajímavého vzhledu v zahradě. Rostlina může být také použita k vytváření živých plotů nebo keřů. Kromě toho může být železnec ztepilý použit k vytváření zelených stěn, které jsou oblíbené pro svou schopnost zadržovat vlhkost a chránit před slunečním zářením. Rostlina může být také použita k vytváření zelených střech, které jsou oblíbené pro svou schopnost snižovat spotřebu energie. Železnec ztepilý může být také použit k vytváření zelených stěn, které jsou oblíbené pro svou schopnost snižovat hluk a zlepšovat kvalitu ovzduší.

Botanický popis

Železnec ztepilý (Lonicera xylosteum) je vytrvalá, dvoudomá bylina, která dorůstá do výšky až 2 metry. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, na okraji zubaté a na líci tmavě zelené. Květy jsou bílé, s červenými skvrnami, uspořádané ve svazečcích po 2-4 kusech. Plody jsou červené bobule. Rostlina kvete od června do srpna. Železnec ztepilý je vytrvalá, mrazuvzdorná rostlina, která se vyskytuje v lesích, na okrajích lesů, v křovinách a na loukách.

Původ a rozšíření železnec ztepilý

Železnec ztepilý (Achillea millefolium) je bylina, která pochází z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Roste v mnoha různých druzích a je velmi oblíbená pro své léčivé účinky. Jeho kořeny jsou používány jako lék na mnoho různých onemocnění, včetně bolesti hlavy, zánětu žaludku a dalších. Rostlina se také často používá jako koření nebo dokonce jako barvivo. Železnec ztepilý se dnes pěstuje po celém světě. Můžete ho najít v zahradách, na loukách a v lesích. Je to velmi odolná rostlina, která může přežít i v extrémních podmínkách. Je to také velmi snadno rozmnožitelná rostlina, která se může šířit semeny nebo vegetativním rozmnožováním.
Katalog » Exotické rostliny » železnec ztepilý