Vyberte stránku

žabníček vzplývavý

Latinský název Luronium natans

Popis rostliny

Žabníček vzplývavý je vodní rostlina, která se vyskytuje ve vodních nádržích a rybnících po celé Evropě. Roste ve vodě až do hloubky 1,5 metru. Má dlouhé, tenké stonky, které se mohou vznášet na hladině vody. Listy jsou malé, okrouhlé a zelené. Květy jsou bílé nebo žluté a mají 4-6 tyčinek. Žabníček vzplývavý je oblíbenou rostlinou akvárií a jeho listy se často používají jako potrava pro ryby.

Jak pěstovat žabníček vzplývavý

je relativně snadné, pokud se dodrží následující zásady. 1. Žabníček vzplývavý potřebuje klidnou a mírně teplou vodu. Ideální teplota vody by se měla pohybovat mezi 18-22 stupni Celsia. 2. Rostlina potřebuje dostatek světla, ale neměla by být vystavena přímému slunečnímu záření. 3. Rostlina potřebuje dostatek živin, proto je nutné ji pravidelně hnojit. 4. Rostlina potřebuje dostatek kyslíku, proto je nutné ji pravidelně čistit a vyměňovat vodu. 5. Rostlina potřebuje dostatečný prostor pro růst, proto je nutné ji pravidelně přesazovat do větších nádob. 6. Rostlina je náchylná na choroby, proto je nutné ji pravidelně kontrolovat a případně léčit.

Využití žabníček vzplývavý

Žabníček vzplývavý je druh rostliny, která se často používá v akváriích a jezírcích. Je to vodní rostlina, která má velmi dekorativní listy a květy. Rostlina může být použita k ozdobení vodního prostředí, ale také k omezení růstu řas. Žabníček vzplývavý může být také použit jako biologický filtr, protože je schopný absorbovat škodlivé látky z vody. Rostlina je také vhodná pro chov ryb, protože poskytuje úkryt a potravu. Žabníček vzplývavý může být také použit jako léčivá rostlina. Listy rostliny jsou bohaté na vitamíny a minerály, které mají blahodárný účinek na lidské zdraví.

Botanický popis

Žabníček vzplývavý je vodní rostlina, která se vyskytuje ve všech evropských zemích. Roste ve vodních nádržích a stojatých vodách. Má dlouhé, tenké stonky, které se mohou pohybovat na hladině vody. Listy jsou ve tvaru srdce a mají špičatý okraj. Květy jsou bílé nebo růžové a mají čtyři tyčinky. Plodem je tobolka. Žabníček vzplývavý je jednou z nejdůležitějších druhů vodních rostlin, protože poskytuje úkryt pro ryby a další vodní živočichy.

Původ a rozšíření žabníček vzplývavý

Žabníček vzplývavý je druh rostliny z čeledi žabníčkovitých (Luronium natans). Jeho původ je v Evropě, kde se vyskytuje od Britských ostrovů až po jihozápadní Rusko. Rostlina se také vyskytuje ve Středozemním moři a v některých oblastech Severní Ameriky. Žabníček vzplývavý je vodní rostlina, která se vyskytuje ve stojatých nebo mírně tekoucích vodách. Roste v hloubce od 0 do 3 metrů. Rostlina má dlouhé, tenké stonky, které se vznášejí na hladině vody. Listy jsou malé, vejčité a mají zaoblené okraje. Květy jsou bílé nebo růžové a mají 4 tyčinky. Plody jsou malé, kulaté a mají černou barvu. Žabníček vzplývavý je oblíbenou rostlinou pro akvária a jezírka. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 30 cm. Rostlina je snadno dostupná a může být snadno propagována řízky.
Katalog » Vodní rostliny » žabníček vzplývavý