Vyberte stránku

Wistárie čínská ‚Prolific‘

Latinský název Wisteria sinensis 'Prolific'

Popis rostliny

Wistárie čínská ‚Prolific‘ je stálezelená liána s velkými, lesklými listy. Její květy jsou bílé nebo růžové a vyrůstají ve velkých klasech. Roste rychle a může dosáhnout délky až 10 metrů. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném nebo polostinném místě. Je odolná vůči chladu až do -15 °C. Je to vynikající volba pro zahradníky, kteří hledají dekorativní rostlinu s krásnými květy.

Jak pěstovat Wistárie čínská ‚Prolific‘

Wistárie čínská ‚Prolific‘ je velmi oblíbená rostlina, která se pěstuje pro své krásné květy a silné větve. Je to trnitá liana, která může dosáhnout délky až 20 metrů. Rostlina má ráda slunná stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Pěstování: 1. Vyberte si pro rostlinu vhodné stanoviště. Wistárie čínská ‚Prolific‘ potřebuje slunné místo s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu. Přidejte do ní kompost nebo hnojivo a udělejte ji mělčí. 3. Vysaďte sazenici. Sazenice by měla být zasazena do hloubky asi 30 cm. 4. Zajistěte podporu. Wistárie čínská ‚Prolific‘ potřebuje podporu, aby se mohla šplhat. Můžete použít plot, oporu nebo treláž. 5. Zalévejte. Wistárie čínská ‚Prolific‘ potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. 6. Štípání. Pro zajištění hustého porostu je třeba štípat větve. To se provádí po skončení kvetení. 7. Hnojení. Wistárie čínská ‚Prolific‘ potřebuje hnojit jednou za rok. Použijte hnojivo s vyváženým poměrem dusíku, fosforu a draslíku.

Využití Wistárie čínská ‚Prolific‘

Wistárie čínská ‚Prolific‘ je oblíbená okrasná rostlina, která se používá k ozdobení zahrad a teras. Její krásné fialové květy vytvářejí nádherný dekorativní prvek, který může být využit pro vytvoření útulného prostředí. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Může být použita k vytvoření živých plotů, nebo jako solitérní strom. Květy jsou vhodné pro řez a mohou být použity k vytváření kytic. Wistárie čínská ‚Prolific‘ je také vhodná pro pěstování ve skupinách, kde může vytvořit nádhernou kompozici.

Botanický popis

Wistárie čínská ‚Prolific‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou střídavé, eliptické až vejčité, s hladkým okrajem a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou fialové, ve formě klasů, které se objevují na jaře. Plody jsou ve formě tobolků, které se objevují na podzim. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 metrů.

Původ a rozšíření Wistárie čínská ‚Prolific‘

Wistárie čínská „Prolific“ je hybridní odrůda wistárie, která byla vyšlechtěna v Anglii v 19. století. Tato odrůda je křížencem mezi Wisteria sinensis a Wisteria floribunda. Je to velmi populární rostlina, která se používá jako okrasná rostlina v zahradách po celém světě. Wistárie čínská „Prolific“ je odolná ve většině klimatických podmínek. Její listy jsou středně velké, tmavě zelené a lesklé. Květy jsou bílé nebo růžové a mají typickou vůni. Rostlina může dorůst až do výšky 10 metrů a její větve se mohou rozvětvit až do šířky 6 metrů. Wistárie čínská „Prolific“ se pěstuje v Evropě, Severní Americe, Austrálii a na Novém Zélandu. Je to oblíbená rostlina pro její nádherné květy a schopnost rychle růst. Rostlina je obzvláště oblíbená v Japonsku, kde je považována za symbol štěstí a šťastného manželství.
Katalog » Popínavé rostliny » Wistárie čínská ‚Prolific‘