Vyberte stránku

Wistárie čínská ‚Amethyst‘

Latinský název Wisteria sinensis 'Amethyst'

Popis rostliny

Wistárie čínská ‚Amethyst‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s krásnými fialovými květy. Její listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé, na bázi srdčité. Květy se objevují na jaře, v květnu až červnu, a jsou uspořádány ve velkých, dlouhých, visících latách. Plody jsou vejčité, modročerné tobolky. Wistárie čínská ‚Amethyst‘ může dosahovat výšky až 10 metrů, a je vhodná pro použití jako popínavá rostlina na ploty, nebo jako solitéra.

Jak pěstovat Wistárie čínská ‚Amethyst‘

Wistárie čínská ‚Amethyst‘ je velmi oblíbená a dekorativní rostlina, která se snadno pěstuje. Je to stálezelený keř, který může dosáhnout výšky až 10 metrů. Květy jsou fialové až modré a vytvářejí nádherné květinové hrozny. Pěstování wistárie čínské ‚Amethyst‘ je nejjednodušší na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Může být pěstována ve skupinách nebo jako solitéra. Je to rychle rostoucí rostlina, takže je důležité ji pravidelně řezat, aby se zabránilo jejímu přerůstání. Wistárie čínská ‚Amethyst‘ je nenáročná na péči a je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je však důležité, aby byla pravidelně zalévána, zejména v suchých obdobích. Můžete ji také hnojit jednou za rok, aby podpořila její růst a kvetení.

Využití Wistárie čínská ‚Amethyst‘

Wistárie čínská ‚Amethyst‘ je oblíbená rostlina pro použití v zahradách. Je to nádherná, velmi dekorativní rostlina, která může být použita jako solitéra nebo ve skupině. Její květy jsou modré až fialové a vytvářejí úžasnou kulisu pro jakoukoli zahradu. Květy jsou obzvláště dekorativní, když se objeví na jaře. Wistárie čínská ‚Amethyst‘ je také vynikající volbou pro živé ploty. Jeho silné kořeny a rychlý růst umožňují rychlé vytvoření živého plotu. Může být také použit jako okrasná rostlina na terasách nebo balkonech. Wistárie čínská ‚Amethyst‘ je také velmi snadno pěstovatelná. Je odolná vůči chorobám a škůdcům a je schopna růst v různých typů půd. Je to také nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo vody a slunce.

Botanický popis

Wistárie čínská ‚Amethyst‘ je stálezelený keř nebo strom s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na okraji zubaté a na vrcholu špičaté. Květy jsou fialové až modré, sbíhají se do dlouhých květenství. Kvete od dubna do června. Plody jsou černé bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů. Je to nenáročná rostlina, která preferuje slunné stanoviště a úrodnou, dobře propustnou půdu.

Původ a rozšíření Wistárie čínská ‚Amethyst‘

Wistárie čínská ‚Amethyst‘ (Wisteria sinensis 'Amethyst') je vytrvalá liána pocházející z Číny. Je to jedna z nejpopulárnějších odrůd wistárie, která se pěstuje v mnoha zemích po celém světě. Rostlina je oblíbená pro svou nádhernou květenství a silný růst. Kvete bílými a fialovými květy, které se objevují na jaře. Rostlina se pěstuje v mnoha oblastech se subtropickým až tropickým podnebím, včetně částí USA, Japonska, Austrálie a Evropy. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se používá k ozdobení zahrad a teras. Může být také použita k řezání květin. Wistárie čínská ‚Amethyst‘ je nenáročná rostlina, která může růst ve stínu až ve slunečním světle. Ráda má vlhkou půdu a mírné podnebí. Může být také pěstována ve skleníku nebo v interiéru.
Katalog » Popínavé rostliny » Wistárie čínská ‚Amethyst‘