Vyberte stránku

Wistárie čínská ‚Alba‘

Latinský název Wisteria sinensis 'Alba'

Popis rostliny

Wistárie čínská ‚Alba‘ je stálezelená, popínavá liána s dlouhými, lesklými listy. Květy jsou bílé, ve tvaru hroznovitých klasů až 30 cm dlouhých. Kvete od května do června. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů a šířky až 5 metrů. Je to velmi oblíbená okrasná rostlina, která je vhodná pro použití na ploty, zábradlí, terasy nebo balkony. Vyžaduje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Wistárie čínská ‚Alba‘

Pěstování rostliny Wistárie čínská ‚Alba‘ (Wisteria sinensis 'Alba') je relativně snadné. Tato krásná a nenáročná rostlina může být pěstována v mnoha různých podmínkách, ale nejlépe se jí daří ve slunném až polostinném stanovišti s dobře odvodněnou půdou. Vyžaduje pravidelnou zálivku, aby byla zajištěna optimální úroveň vlhkosti. Je také důležité, aby byla pravidelně řezána, aby se zabránilo jejímu přílišnému růstu. Wistárie čínská ‚Alba‘ je velmi dekorativní rostlina, která produkuje bílé květy na dlouhých stopkách. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Rostlina může růst až do výšky 10 metrů a je vhodná pro pěstování ve většině oblastí. Je to také velmi odolná rostlina, která je schopná přežít i v extrémních podmínkách.

Využití Wistárie čínská ‚Alba‘

Wistárie čínská ‚Alba‘ je oblíbená okrasná rostlina, která se používá pro dekoraci zahrad. Je to velmi odolná a rychle rostoucí rostlina, která může dosáhnout výšky až 15 metrů. Její bílé květy jsou velmi atraktivní a mohou být viděny po celé léto. Rostlina může být použita k vytvoření závěsných košíků, treláží nebo arborů. Mohou být také použity k vytvoření živých plotů nebo stínících stromů. Wistárie čínská ‚Alba‘ je také vhodná pro pěstování ve sklenících nebo na terasách.

Botanický popis

Wistárie čínská ‚Alba‘ je stálezelený opadavý keř s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou bílé, ve velkých hroznech, které se objevují na jaře. Plody jsou malé, černé bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů.

Původ a rozšíření Wistárie čínská ‚Alba‘

Wistárie čínská ‚Alba‘ (Wisteria sinensis 'Alba') je druh rostliny z čeledi bobovitých, který pochází z Číny. Je to stálezelený keř s dlouhými, lesklými listy a bílými květy, které se objevují na jaře. Tato rostlina byla původně pěstována v Číně jako okrasná rostlina. Byla také používána jako léčivá rostlina pro léčbu některých onemocnění. V 19. století byla Wistárie čínská ‚Alba‘ představena do Evropy a od té doby se rozšířila do mnoha zemí. Dnes je tento druh rostliny pěstován po celém světě jako okrasná rostlina. Je oblíbený pro své krásné bílé květy a jeho schopnost rychle růst. Wistárie čínská ‚Alba‘ je oblíbená pro svou nenáročnost na péči. Je odolná vůči chorobám a škůdcům a může růst ve většině typů půd. Je to také velmi odolná rostlina, která může přežít i v extrémních podmínkách.
Katalog » Popínavé rostliny » Wistárie čínská ‚Alba‘