Vyberte stránku

Vodoklas vodní

Latinský název Orontium aquaticum

Popis rostliny

Vodoklas vodní je trvalka s nízkou, rozložitou růžicí listů. Listy jsou zelené až modrozelené, vejčité až kopinaté, s bílými skvrnami. Květy jsou žluté, jednotlivé, sestavené do hroznu na vrcholu stonku. Kvete od května do července. Rostlina má ráda vlhké, bahnité půdy a je vhodná do vodních ploch, jezírek a potůčků. Vyžaduje slunné stanoviště.

Jak pěstovat Vodoklas vodní

Vodoklas vodní je trvalka, která se pěstuje v mírném podnebí. Je to nádherná rostlina s velkými, zelenými listy a bílými květy. Roste ve vodě nebo na březích rybníků a jezer. Pěstování Vodoklasu vodního je snadné. Nejprve si vyberte místo, kde bude rostlina pěstována. Mělo by to být místo s dostatečnou vlhkostí a slunečním světlem. Poté vyberte nádobu, ve které bude rostlina pěstována. Nádoba by měla být dostatečně velká, aby se do ní vešly kořeny rostliny. Na dno nádoby dejte drenážní materiál, jako je štěrk nebo keramzit. Poté naplňte nádobu vodou. Vodoklas vodní potřebuje vodu, která je alespoň 1 palec (2,5 cm) hluboká. Udržujte vodu čistou tím, že ji často měníte. Nakonec přidejte semena Vodoklasu vodního do nádoby. Semena můžete buď vysévat na povrch nebo je můžete zasadit do půdy. Udržujte půdu vlhkou a ujistěte se, že je dostatečně osvětlená. Vodoklas vodní je nenáročná rostlina, která může být pěstována v mírném podnebí. Pokud budete dodržovat správné podmínky, můžete se těšit na krásnou rostlinu s bílými květy.

Využití Vodoklas vodní

Orontium aquaticum, známý také jako vodoklas, je vodní rostlina, která se používá k ozdobení akvárií a jezírek. Je to trvalá rostlina, která může růst až do výšky 30 cm. Má velké, zelené listy, které se táhnou po hladině vody. Rostlina může být také použita k filtraci vody, protože její listy absorbují škodlivé látky z vody. Vodoklas může také pomoci snížit alge a řasy ve vodních nádržích. Rostlina je také vhodná pro živočichy, jako jsou ryby, kteří se mohou skrývat mezi jejími listy.

Botanický popis

Vodoklas vodní je trvalka s podzemními stonky, která roste ve vodě nebo na březích. Má listy s dlouhými řapíky a zelené, oválné až eliptické lístky. Květy jsou jednotlivé, žluté až zlaté barvy a mají 4 až 8 tyčinek. Plody jsou malé, černé a obsahují semena. Rostlina může dosahovat výšky až 1 metr. Vodoklas vodní je oblíbenou dekorativní rostlinou, která se používá k ozdobení akvárií a jezírek.

Původ a rozšíření Vodoklas vodní

Vodoklas vodní je jednoletá rostlina, která pochází z Severní Ameriky. Jeho domovinou jsou Spojené státy americké, Kanada a Mexiko. Roste ve vlhkých lesích, na březích řek a potoků a na mokřadech. Rostlina se rozšířila do Evropy a Asie. V Evropě se vyskytuje ve vlhkých oblastech, jako jsou rybníky, bažiny a mokřady. V Asii se vyskytuje v Japonsku, Číně a na Tchaj-wanu. Vodoklas vodní je oblíbenou dekorativní rostlinou. Jeho listy a květy jsou používány k ozdobení akvárií a fontán. Rostlina je také používána k ochraně vodních toků před erozí.
Katalog » Vodní rostliny » Vodoklas vodní