Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Violacea Plena'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ (Wisteria floribunda 'Violacea Plena') je vytrvalá liána s velkými, lesklými listy a dlouhými, krásnými, fialovými květy. Květy se objevují na jaře a jsou uspořádány ve velkých, svazcích. Rostlina může růst až do výšky 10 metrů a její kořeny se mohou šířit až do hloubky 3 metrů. Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ je odolná vůči mrazu až do -20°C a preferuje slunné stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen mírnou zálivku.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘

Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ je velmi dekorativní a oblíbená rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad. Je to stálezelený keř s dlouhými, krásně zbarvenými květy. Pěstování této rostliny je relativně snadné, ale vyžaduje několik zásadních kroků. 1. Vyberte si správné místo: Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ potřebuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Zalévejte: Rostlina potřebuje bohatou zálivku, zejména v suchých obdobích. 3. Hnojení: Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ potřebuje pravidelné hnojení, nejlépe organickým hnojivem. 4. Štěpování: Rostlina se musí štěpit každé 2-3 roky, aby se udržela její kompaktní tvar. 5. Ořezávání: Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ potřebuje pravidelné ořezávání, aby se udržel její tvar a zabránilo se přemnožení. Pokud dodržíte tyto zásady, můžete se těšit na krásnou a zdravou rostlinu, která bude ozdobou vaší zahrady.

Využití Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘

Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ (Wisteria floribunda 'Violacea Plena') je oblíbenou rostlinou pro použití v zahradách. Je to velmi dekorativní a nenáročná rostlina, která může být použita k vytvoření zajímavého a okouzlujícího vzhledu. Květy jsou velké, fialové a plné. Rostlina může být použita k vytvoření živého plotu nebo jako solitérní strom. Může být také použita k vytvoření zajímavých kompozic na terasách nebo na zahradních trávnících. Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ je také skvělou volbou pro použití v aranžmá a květinových záhonech. Květy jsou velmi atraktivní a mohou být použity k ozdobení venkovních prostor.

Botanický popis

Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ (Wisteria floribunda 'Violacea Plena') je popínavá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, s špičatým vrcholem a zaokrouhleným okrajem. Květy jsou ve formě hroznů, které se skládají z mnoha drobných, fialových kvítků. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Plody jsou malé, černé bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘

Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ (Wisteria floribunda 'Violacea Plena') je druh vistárie pocházející z Japonska. Rostlina je velmi oblíbená pro své nádherné květy, které se objevují na jaře a trvají až do léta. Květy jsou fialové až modré barvy a mají tvar hrušky. Rostlina má také dlouhé, lesklé listy a husté, plazivé výhonky. Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ se pěstuje po celém světě a je oblíbená pro svou nenáročnost. Je to odolná rostlina, která může růst ve stínu i na slunci. Může růst ve vlhkém nebo suchém prostředí a je odolná vůči chladu. Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘ se často používá jako okrasná rostlina pro zahrady a parky. Může být také použita jako živý plot nebo jako popínavá rostlina.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Violacea Plena‘