Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Snow Showers‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Snow Showers'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Snow Showers‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Její listy jsou zelené a vejčité, s bílými skvrnami. Kvete bílými květy ve tvaru hrušky, které se objevují na jaře. Plody jsou malé, černé bobule. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 metrů a šířky až 5 metrů. Vistárie květnatá ‚Snow Showers‘ je odolná vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia. Je to nenáročná rostlina, která preferuje slunné až polostinné stanoviště s úrodnou, dobře odvodněnou půdou.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Snow Showers‘

Pěstování Vistárie květnaté „Snow Showers“ je snadné a zábavné. Tato rostlina je velmi oblíbená pro své bílé květy, které se objevují na jaře. Je to nenáročná rostlina, která může růst v širokém spektru půdních podmínek. 1. Vyberte si správné místo: Vistárie květnatá „Snow Showers“ potřebuje slunné místo s dobrou cirkulací vzduchu. Měla by být chráněna před silným větrem a mrazem. 2. Připravte půdu: Vistárie květnatá „Snow Showers“ potřebuje dobře odvodněnou, hlinitou půdu s pH mezi 6,0 a 7,5. Pokud je půda příliš kyselá, můžete ji vyrovnat přidáním dolomitové mouky. 3. Sázejte semena: Semena Vistárie květnaté „Snow Showers“ můžete zasít do půdy nebo je můžete zasít do květináčů. Semena by měla být zaseta do hloubky 1/4 palce a udržována vlhká. 4. Zalévejte: Vistárie květnatá „Snow Showers“ potřebuje dostatek vody, ale nechcete ji přelít. Udržujte půdu vlhkou, ale ne mokrou. 5. Hnojte: Vistárie květnatá „Snow Showers“ potřebuje pravidelné hnojení. Nejlépe je hnojit každé dva týdny po dobu jednoho měsíce. 6. Štěpování: Vistárie květnatá „Snow Showers“ může být štěpena, aby se rozmnožila. Nejlepší čas na štěpování je na jaře. 7. Ořezávání: Vistárie květnatá „Snow Showers“ potřebuje pravidelné ořezávání, aby se udržela ve zdravém stavu. Nejlepší čas na ořezávání je na jaře.

Využití Vistárie květnatá ‚Snow Showers‘

Vistárie květnatá ‚Snow Showers‘ je oblíbenou rostlinou pro přidání krásného vzhledu do zahrad. Její bílé květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení plotů, pergol, stěn nebo jiných struktur. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může růst ve většině typů půd. Je to také nenáročná rostlina, která může být použita k vytvoření krásného a trvanlivého živého plotu. Kromě toho může být tato rostlina použita k vytváření krásných květinových aranžmá a může být také použita k vytváření krásných květinových záhonů.

Botanický popis

Vistárie květnatá ‘Snow Showers’ je vytrvalá, popínavá liána s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou eliptické, lesklé, tmavě zelené a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou bílé, ve formě hroznovitých květenství, které se objevují na jaře. Plody jsou černé, vejčité bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Snow Showers‘

Vistárie květnatá ‚Snow Showers‘ (Wisteria floribunda 'Snow Showers') je hybridní druh vistárie, který byl vyšlechtěn v Japonsku. Je to kříženec mezi Wisteria floribunda a Wisteria sinensis. Tato rostlina je oblíbená pro své bílé květy, které se objevují na jaře. Rostlina má ráda slunné stanoviště a dobře snáší zimu. Rostlina se šíří po celém světě a je oblíbená pro svou nenáročnost a krásné květy. Je to oblíbená rostlina pro použití v zahradách a parkových úpravách. Rostlina je také často používána jako okrasná rostlina pro balkony a terasy.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Snow Showers‘