Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Shiro-noda'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ je vytrvalá liána s dlouhými, převislými větvemi. Její listy jsou vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Kvete bílými nebo růžovými květy, které se objevují na jaře. Tyto květy se skládají z mnoha malých kvítků uspořádaných do dlouhých, svazků. Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ je odolná vůči mrazu až do -15°C.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘

Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ je velmi oblíbená a obdivovaná rostlina, která se pěstuje v Japonsku. Je to vytrvalá liána, která může dosáhnout délky až 30 metrů. Kvete bílými, růžovými nebo fialovými květy, které se objevují na jaře. Pěstování Vistárie květnaté ‚Shiro-noda‘ není nijak složité. Nejlépe se daří ve stinných oblastech, ale může růst i na slunných místech. Rostlina potřebuje hodně vlhkosti, takže je nutné ji zalévat pravidelně. Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ může být pěstována ve volné půdě nebo ve sklenících. Pokud chcete, aby vaše Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ byla co nejkrásnější, měli byste ji pravidelně řezat. To umožní, aby se rostlina rozvětvovala a aby se její květy lépe rozvinuly. Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ je velmi odolná rostlina, která může přežít i v extrémních podmínkách. Je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Je také odolná vůči suchu a vysokým teplotám.

Využití Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘

Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ (Wisteria floribunda 'Shiro-noda') je oblíbenou rostlinou, která se používá pro výzdobu zahrad a parků. Její krásné bílé květy se objevují na jaře a jsou velmi dekorativní. Rostlina může růst až do výšky 8 metrů a její větve se mohou rozvětvovat až do šířky 10 metrů. Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ se často používá jako okrasná rostlina, která dodává zahradám a parkům nádherný vzhled. Její květy jsou obzvláště dekorativní, když se objeví na jaře. Rostlina je také vhodná pro použití v arboretech, protože její větve se mohou rozvětvovat až do šířky 10 metrů. Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘ se také často používá k oplocení zahrad a parků. Její větve se mohou zkroutit a tvarovat do různých tvarů, což umožňuje vytvářet zajímavé a kreativní oplocení. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což znamená, že její oplocení bude trvanlivé.

Botanický popis

Vistárie květnatá ‘Shiro-noda’ je vytrvalá liána s hustými, převislými větvemi. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé, na bázi srdčité, na okraji drobně zubaté. Květy jsou bílé, dlouhé až 25 cm, ve formě hroznů, které se objevují na jaře. Plody jsou fialové tobolky. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 metrů.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘

Vistárie květnatá „Shiro-noda“ je hybridní druh vistárie, který byl vyšlechtěn v Japonsku v roce 1875. Tento hybrid je kříženec mezi Vistárií japonskou (Wisteria floribunda) a Vistárií sinicí (Wisteria sinensis). Tento druh je oblíbený pro své bohaté květy, které se skládají z modrých, fialových nebo bílých květů. Vistárie květnatá „Shiro-noda“ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a schopnost růst ve většině klimatických podmínek. Rostlina je obzvláště oblíbená v Japonsku, kde je často pěstována v parku a zahradách. Je také oblíbená v Severní Americe, kde je často pěstována v zahradách a parcích. Vistárie květnatá „Shiro-noda“ je velmi odolná rostlina, která může růst v širokém rozmezí klimatických podmínek. Je schopná růst v teplých i chladných oblastech, ale preferuje slunné stanoviště s dobrou drenáží. Rostlina je také odolná vůči suchu a mrazu.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Shiro-noda‘