Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Ludwik Lawin'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘ je vytrvalá, opadavá liána, která dosahuje délky až 10 metrů. Její listy jsou vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Kvete během jara až počátkem léta a produkuje nádherné, dlouhé, fialové květy ve tvaru hrušky. Ty se skládají z 8-10 květů na jednom stonku a mají intenzivní, sladkou vůni. Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘ je odolná vůči mrazu až do -20°C. Je to ideální rostlina pro vytvoření závěsných košíků nebo pro použití jako živý plot.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘

Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘ je velmi oblíbená a obdivovaná odrůda vistárie. Je to stálezelený keř, který může dosáhnout výšky až 10 metrů. Jeho květy jsou bílé, fialové nebo modré a mají tvar hrušky. Kvete od května do června. Pěstování Vistárie květnaté ‚Ludwik Lawin‘ není příliš náročné. Nejdůležitější je zajistit jí dostatek slunečního světla a pravidelnou zálivku. Rostlina by měla být umístěna na místo, kde bude mít dostatek prostoru pro růst. Pokud je to možné, měla by být chráněna před silným větrem. Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘ je nenáročná na půdu, ale preferuje lehčí, propustnou půdu s dobrou drenáží. Půda by měla být bohatá na živiny a měla by být udržována vlhká. Rostlina by měla být pravidelně hnojena, aby mohla správně růst. Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘ může být řezána a tvarována, aby se zajistilo, že bude mít požadovaný tvar. Je důležité, aby byl řez prováděn správným způsobem, aby se zabránilo poškození rostliny. Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘ je odolná vůči škůdcům a chorobám. Může však být napadena mšicemi, houbami a plísněmi. V případě poškození je důležité okamžitě zasáhnout a postižené části rostliny odstranit.

Využití Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘

Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘ (Wisteria floribunda 'Ludwik Lawin') je oblíbená okrasná rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad. Její krásné fialové květy vytvářejí nádhernou dekoraci a mohou být viděny od jara do pozdního léta. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může růst na mnoha různých druzích půd. Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘ je také velmi odolná a může růst na místech s nízkou úrovní vlhkosti. Rostlina je také velmi nenáročná na údržbu a může být použita k vytvoření zajímavého a krásného vzhledu ve vaší zahradě.

Botanický popis

Vistárie květnatá ‘Ludwik Lawin’ je vytrvalá liána s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté. Květy jsou fialové, uspořádané ve velkých, hustých hroznech. Plody jsou vejčité tobolky. Rostlina dosahuje výšky až 8 metrů.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘

Vistárie květnatá „Ludwik Lawin“ je hybridní druh vistárie, který byl vyšlechtěn v Polsku v roce 1997. Je to kříženec mezi Wisteria floribunda a Wisteria sinensis. Tato odrůda je pojmenována po polském botanikovi Ludwiku Lawinovi. Tato odrůda je oblíbená pro svou nádhernou kvetoucí výzdobu. Kvete bílými květy, které se skládají z malých květů. Květy se objevují na dlouhých, hustých latách, které mohou dosahovat délky až 3 metry. Vistárie květnatá „Ludwik Lawin“ je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je to velmi odolná rostlina, která dobře snáší sucho a mrazivé počasí. Rostlina je také odolná vůči škůdcům a chorobám. Vistárie květnatá „Ludwik Lawin“ se pěstuje po celém světě. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, kteří hledají nádhernou kvetoucí rostlinu. Rostlina je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Rostlina je vhodná pro pěstování ve většině klimatických podmínek.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Ludwik Lawin‘