Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Longissima Alba'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Její květy jsou bílé a vykvétají v dlouhých, krásných latách. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické a mají zelenou barvu. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 metrů a je vhodná pro použití jako živý plot nebo pro vytvoření převislých korun. Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘ je odolná vůči mrazu až do -15°C.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘

Pěstování rostliny Vistárie květnaté „Longissima Alba“ je snadné a příjemné. Je to nádherná, bílá odrůda vistárie, která se vyznačuje dlouhými, bílými květy. Rostlina je velmi odolná a může růst až do výšky 10 metrů. Nejprve je třeba zvolit vhodné místo pro pěstování. Vistárie květnatá „Longissima Alba“ potřebuje slunné místo s dobrou drenáží. Můžete ji pěstovat ve skupině nebo samostatně. Dalším krokem je zasazení rostliny. Nejlepší je zasadit ji do hlubokého, širokého květináče s dobrou drenáží. Před zasazením je třeba přidat do půdy kompost nebo hnojivo. Vistárie květnatá „Longissima Alba“ potřebuje hodně vody. Zalévejte ji každý den, aby byla půda vlhká. Pokud je sucho, můžete ji zalévat i dvakrát denně. Vistárie květnatá „Longissima Alba“ potřebuje také hodně živin. Každé dva týdny ji hnojte tekutým hnojivem. Kromě toho je třeba rostlinu pravidelně stříhat. Stříhejte ji po odkvětu, abyste podpořili její růst. Pokud se o rostlinu správně postaráte, můžete se těšit na nádherné bílé květy po celé léto.

Využití Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘

Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘ je oblíbená rostlina, která se často používá v zahradách. Je to nádherná rostlina s bílými květy, které se objevují na jaře. Rostlina může růst až do výšky 10 metrů a její květy mohou dosáhnout délky až 30 cm. Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘ se nejlépe pěstuje ve stínu, ale může také růst ve slunném prostředí. Je to odolná rostlina, která je schopná přežít i v extrémních podmínkách. Je to také velmi snadno pěstovatelná rostlina, která vyžaduje jen málo údržby. Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘ se často používá k ozdobení zahrad a teras. Jeho květy jsou skvělé pro vytváření krásných aranžmá a mohou být také použity k vytvoření zajímavých kompozic. Rostlina může být také použita k vytvoření živého plotu nebo ke zkrášlení zahradního altánku.

Botanický popis

Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘ (Wisteria floribunda 'Longissima Alba') je vytrvalá liána s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou střídavé, eliptické až vejčité, na vrcholu zašpičatělé, na bázi srdčité, na líci lesklé, na rubu matné, na okraji drobně pilovité. Květy jsou bílé, ve velkých hroznech, vyrůstajících na dlouhých stopkách. Plody jsou vejčité tobolky, které se po dozrání otevírají a uvolňují semena.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘

Vistárie květnatá „Longissima Alba“ (Wisteria floribunda 'Longissima Alba') je hybridní druh vistárie, který byl vyšlechtěn v Japonsku. Tato rostlina je kříženec mezi Wisteria floribunda a Wisteria brachybotrys. Rostlina má bílé květy a je velmi oblíbená pro svou nádhernou kvetoucí sezónu. Tato rostlina je oblíbená po celém světě a její rozšíření se týká především Asie, Evropy a Severní Ameriky. V Japonsku je tento druh vistárie velmi oblíbený a je často vysazován v zahradách. V Evropě je tento druh vistárie také velmi oblíbený a je často vysazován v zahradách. V Severní Americe je tento druh vistárie také velmi oblíbený a je často vysazován v zahradách.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Longissima Alba‘