Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Honbeni‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Honbeni'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ je vytrvalá, opadavá liána s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou střídavé, vejčité až obvejčité, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté. Květy jsou fialové, sbíhající se do dlouhých, krásných květenství. Kvete od května do června. Plody jsou vejčité, černé až tmavě modré tobolky. Roste nejlépe na slunných místech, v úrodné, vlhké půdě. Je to nenáročná rostlina, která může růst až do výšky 10 metrů. Je to skvělá volba pro živé ploty, pergoly, terasy a balkony.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Honbeni‘

Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ je velmi oblíbená a obdivovaná vůně, která může být pěstována jako strom nebo keř. Je to nádherná rostlina s dlouhými, lesklými listy a krásnými fialovými květy. Pěstování Vistárie květnaté ‚Honbeni‘ je snadné a je vhodná pro začátečníky. Nejlepším místem pro pěstování je slunné místo s dobrou drenáží. Rostlina potřebuje hodně světla a tepla, aby se cítila dobře. Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ potřebuje hodně vody, ale nesmí být přelitá. Zalévejte ji každý týden, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ potřebuje hnojení jednou za čtvrt roku. Použijte kvalitní hnojivo pro květiny a postarejte se o to, aby bylo rovnoměrně rozloženo po celém okolí rostliny. Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ může být řezána, aby se udržela ve správném tvaru. Řezy by měly být prováděny po skončení kvetení. Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ je odolná vůči chorobám a škůdcům. Pokud však objevíte škůdce nebo chorobu, je důležité ji okamžitě léčit. Pěstování Vistárie květnaté ‚Honbeni‘ je snadné a je to nádherná rostlina, která může ozdobit vaši zahradu. Stačí dodržet několik jednoduchých pravidel a můžete se těšit na krásné květy a vůni.

Využití Vistárie květnatá ‚Honbeni‘

Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ je oblíbená rostlina, která se často používá v zahradní architektuře. Její krásné fialové květy a silné větve jsou ideální pro vytváření živých plotů nebo stínících stěn. Rostlina může být také použita k vytvoření závěsných košíků nebo arborů. Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ je také skvělou volbou pro pěstování na zdi nebo jako okrasný prvek ve vaší zahradě. Kromě toho může být tato rostlina použita k vytvoření krásných květinových záhonů nebo dokonce k vytvoření květinových fontán.

Botanický popis

Vistárie květnatá 'Honbeni' je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, silnými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté a na vrcholu zašpičatělé. Listy jsou lesklé, tmavě zelené a mají 5-9 lístků. Květy jsou modré nebo fialové, ve vějířovitých květenstvích po 10-20 květech. Plody jsou vejčité, černé bobule. Rostlina je schopna růst až do výšky 10 metrů.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Honbeni‘

Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ (Wisteria floribunda 'Honbeni') je hybridní odrůda vistárie, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1894 a je to kříženec mezi Wisteria floribunda a Wisteria brachybotrys. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své krásné květy, které se skládají z modrých, fialových nebo bílých květů. Květy jsou velmi aromatické a mají tendenci se objevovat na jaře. Rostlina může dosáhnout výšky až 10 metrů a její větve mohou dosáhnout délky až 20 metrů. Vistárie květnatá ‚Honbeni‘ je velmi oblíbená v Japonsku a je často používána jako okrasná rostlina. Je také oblíbená v zahradách po celém světě, protože je odolná vůči chladu a je schopná růst ve většině klimatických podmínek.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Honbeni‘