Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Blue Dream'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Její listy jsou vejčité až eliptické, lesklé, tmavě zelené barvy. Kvete během jara až léta, produkuje nádherné, modrofialové květy, které se shromažďují do dlouhých, krásných květenství. Je to velmi oblíbená rostlina, která může růst až do výšky 10 metrů. Je to odolná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘

1. Vyberte si pro pěstování vhodné místo. Vistárie květnatá 'Blue Dream' potřebuje slunné místo s dostatkem prostoru pro růst. 2. Připravte půdu. Vistárie květnatá 'Blue Dream' potřebuje bohatou, propustnou půdu s dobrou drenáží. Přidejte do ní kompost nebo hnojivo a udělejte ji měkkou a pružnou. 3. Vysaďte rostlinu. Vistárie květnatá 'Blue Dream' se nejlépe pěstuje ve skupinách po třech až pěti rostlinách. Každou rostlinu vysaďte do jamky o průměru asi 30 cm a hloubce asi 20 cm. 4. Zalévejte. Vistárie květnatá 'Blue Dream' potřebuje dostatek vody, zejména v prvních letech po výsadbě. Zalévejte ji každý týden, aby byla půda stále vlhká. 5. Hnojte. Vistárie květnatá 'Blue Dream' potřebuje hnojení každé dva až tři týdny od jara do podzimu. Použijte hnojivo s vyváženým poměrem dusíku, fosforu a draslíku. 6. Štípání. Každý rok na jaře štípněte větve vistárie květnaté 'Blue Dream', abyste podpořili její růst. Štípněte všechny větve, které jsou delší než 10 cm. 7. Ořezávání. Každý rok na podzim ořezávejte větve vistárie květnaté 'Blue Dream', abyste ji udrželi ve zdravém stavu. Ořezávejte všechny větve, které jsou delší než 30 cm.

Využití Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘

-Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘ je oblíbená pro své nádherné modré květy, které se objevují na jaře. Je to oblíbená volba pro použití v zahradách a parkových úpravách. -Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘ může být použita jako živý plot nebo jako okrasná rostlina. Může být také použita k vytvoření arboru nebo pergoly. -Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘ je také oblíbená pro svou schopnost rychle růst a vytvářet hustou korunu. To z ní činí skvělou volbu pro zastínění teras nebo zahradních altánů. -Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘ je také oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Je to také nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo péče.

Botanický popis

Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘ je stálezelený opadavý keř, který může dosáhnout výšky až 10 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, tmavě zelené barvy s bílými žilkami na spodní straně. Květy jsou modré až fialové, sbíhající se do dlouhých věnců, které se objevují na jaře. Plody jsou černé bobule. Rostlina preferuje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘

Vistárie květnatá „Blue Dream“ (Wisteria floribunda 'Blue Dream') je hybridní odrůda vistárie, která pochází z Japonska. Tato odrůda byla vyšlechtěna japonskými chovateli a poprvé byla představena veřejnosti v roce 1994. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou modrou barvu květů, která se objevuje na jaře. Květy jsou ve tvaru hroznů a mají intenzivní modrou barvu. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů a má dlouhé, lesklé listy. Vistárie květnatá „Blue Dream“ je oblíbená mezi zahradníky po celém světě. Je to odolná rostlina, která dobře snáší špatné počasí a je schopná růst v různých podmínkách. Rostlina je obzvláště oblíbená v oblastech s teplým podnebím, jako je například Kalifornie a Florida.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Blue Dream‘