Vyberte stránku

Vistárie květnatá ‚Alba‘

Latinský název Wisteria floribunda 'Alba'

Popis rostliny

Vistárie květnatá ‚Alba‘ je vytrvalá, opadavá liána s bílými květy. Její listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, s dlouhými řapíky. Květy se objevují na jaře a jsou uspořádány ve velkých, dlouhých, krásných hroznech. Květy mají 4-5 lístků a jsou bílé nebo světle růžové. Plody jsou malé, černé bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů. Vistárie květnatá ‚Alba‘ je odolná vůči mrazu až do -15°C.

Jak pěstovat Vistárie květnatá ‚Alba‘

Vistárie květnatá ‚Alba‘ je velmi dekorativní a nenáročná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Je to vytrvalá liána, která může dosáhnout délky až 30 metrů. Kvete bílými květy v období od května do června. Pěstování: 1. Vistárie květnatá ‚Alba‘ potřebuje slunné stanoviště s dostatkem vzduchu. 2. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. 3. Při pěstování ve volné půdě je nutné ji pravidelně prořezávat, aby se zabránilo jejímu přemnožení. 4. Pokud ji pěstujete ve skleníku, je nutné ji pravidelně hnojit. 5. Rostlinu je také nutné chránit před škůdci a chorobami.

Využití Vistárie květnatá ‚Alba‘

Vistárie květnatá ‘Alba’ je oblíbená pro své bílé květy, které se objevují na jaře. Je to vytrvalá liána, která může růst až do délky 25 metrů. Vistárie květnatá ‘Alba’ je vhodná pro použití ve větších zahradách nebo parkových úpravách. Může být použita k vytvoření závěsných košíků, pergol, plotů nebo jako okrasná stěna. Květy jsou ideální pro řez a mohou být použity k vytvoření krásných aranžmá. Rostlina může být také použita k vytvoření zelených střech.

Botanický popis

Vistárie květnatá ‘Alba’ je opadavý keř nebo strom s hustou, víceletou korunou. Listy jsou eliptické až vejčité, na vrcholu zašpičatělé, na okraji zubaté a na líci světle zelené. Květy jsou bílé, shromážděné do dlouhých květenství, která se objevují na jaře. Plody jsou černé, vejčité tobolky. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů.

Původ a rozšíření Vistárie květnatá ‚Alba‘

Vistárie květnatá ‘Alba’ (Wisteria floribunda 'Alba') je druh vistárie pocházející z Japonska. Rostlina je velmi oblíbená pro své bílé květy, které se objevují na jaře. Je to trnitá liana, která může dosahovat až 30 metrů vysokých. Rostlina se rozšířila do celého světa a je oblíbená pro svou nenáročnost a krásné květy. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se často používá k ozdobení zahrad, teras a balkonů. Je to také oblíbená rostlina pro řezání, protože její květy vydrží dlouho v váze. Vistárie květnatá ‘Alba’ je odolná vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia. Je to vytrvalá rostlina, která vyžaduje dostatek slunce a vlhkosti. Je to také nenáročná rostlina na údržbu, která vyžaduje jen mírnou zálivku a občasnou hnojení.
Katalog » Popínavé rostliny » Vistárie květnatá ‚Alba‘