Vyberte stránku

Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Silberbraut‘

Latinský název Viola × wittrockiana 'Schweizer Riesen Silberbraut'

Popis rostliny

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Silberbraut' je krásná, vytrvalá rostlina s velkými, lesklými listy a bohatou úrodou květů. Květy jsou bílé se stříbrnou skvrnou uprostřed a mají šest okvětních lístků. Květy se objevují od jara do pozdního podzimu. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm a šířky až 45 cm. Violka je vhodná pro pěstování v truhlících, na záhonech a ve skupinách. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen mírnou zálivku a občasnou hnojivou aplikaci.

Jak pěstovat Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Silberbraut‘

Violka zahradní „Schweizer Riesen Silberbraut“ je velmi oblíbená a snadno pěstovatelná rostlina. Je to trvalka, která může být pěstována v zahradě nebo ve skleníku. Má krásné bílé květy s modrými skvrnami. Nejlepším místem pro pěstování Violky zahradní „Schweizer Riesen Silberbraut“ je místo, kde je dostatek světla, ale není příliš mnoho slunečního záření. Rostlina by měla být umístěna na místo, kde je dobrá cirkulace vzduchu. Půda pro Violku zahradní „Schweizer Riesen Silberbraut“ by měla být lehká, propustná a bohatá na živiny. Půda by měla být udržována vlhká, ale nikdy by neměla být přemokřená. Violka zahradní „Schweizer Riesen Silberbraut“ by měla být pravidelně zalévána. V létě by měla být zalévána každý den, aby se zabránilo vysychání půdy. V zimě by měla být zalévána jednou týdně. Violka zahradní „Schweizer Riesen Silberbraut“ by měla být pravidelně hnojena. Nejlépe je použít univerzální hnojivo s nízkým obsahem dusíku. Hnojivo by mělo být aplikováno každé dva týdny po dobu od jara do podzimu. Violka zahradní „Schweizer Riesen Silberbraut“ by měla být pravidelně stříhána, aby se zabránilo jejímu přerůstání. Stříhání by mělo být prováděno po skončení kvetení. Violka zahradní „Schweizer Riesen Silberbraut“ je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Může být pěstována venku i v interiéru.

Využití Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Silberbraut‘

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Silberbraut' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do širokého spektra zahradních prostředí. Její bílé květy s modrými skvrnami jsou velmi dekorativní a mohou být použity jako okrasná rostlina nebo jako součást kompozice. Violka je také vhodná pro použití v květinových záhonech, na okrajích trávníků nebo v kontejnerech. Kromě toho může být tato rostlina použita jako přírodní bariéra proti plevelům. Violka je také vhodná pro použití ve skupinách, aby se vytvořila atraktivní kompozice.

Botanický popis

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Silberbraut' je vytrvalá bylina, která dorůstá do výšky 10-15 cm. Listy jsou vejčité až eliptické, s bílými skvrnami. Květy jsou velké, bílé s fialovým středem a vykvétají od června do září. Plody jsou malé, černé tobolky. Tato odrůda je odolná vůči mrazu a je vhodná pro použití v zahradách, na trávnících a na okrajích cest.

Původ a rozšíření Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Silberbraut‘

Violka zahradní „Schweizer Riesen Silberbraut“ (Viola × wittrockiana 'Schweizer Riesen Silberbraut') je hybridní druh violky, který byl vyšlechtěn v Německu v roce 1891. Je to kříženec mezi Viola cornuta a Viola odorata. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu a trvanlivost. Tato odrůda se šíří po celém světě. Je obzvláště populární v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit krásnou a trvanlivou květinovou zahradu. Je to také oblíbená volba pro pěstování v květináčích, protože je to nenáročná rostlina. Tato odrůda je odolná vůči mrazu a může růst v teplotách až do -15 °C. Je to také odolná rostlina, která může růst ve vlhkém a suchém prostředí. Je to také velmi snadno pěstovatelná rostlina, která nevyžaduje mnoho péče.
Katalog » Dvouletky » Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Silberbraut‘