Vyberte stránku

Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Goldgelb‘

Latinský název Viola × wittrockiana 'Schweizer Riesen Goldgelb'

Popis rostliny

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' je druh vytrvalé rostliny, která patří do čeledi violkovitých. Je to hybrid mezi Violou cornuta a Violou odorata. Rostlina má široký, plochý květ s jasně žlutou barvou. Květy se objevují na dlouhých, tenkých stopkách, které vyrůstají z listů. Listy jsou tmavě zelené a mají oválný tvar. Rostlina dorůstá výšky až 20 cm a šířky až 25 cm. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' je odolná vůči mrazu a vyžaduje slunné až polostinné stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která je snadno pěstovatelná.

Jak pěstovat Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Goldgelb‘

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' je velmi oblíbená a snadno pěstovatelná rostlina. Je to druh violky, který má velké, žluté květy s tmavě fialovými skvrnami. Rostlina je vhodná pro pěstování v truhlících, na okrajích zahrad nebo ve skupinách. Nejdůležitější je zajistit, aby místo, kde rostlina roste, bylo dostatečně slunné. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' potřebuje alespoň 4 hodiny slunečního svitu denně. Ideální je umístit rostlinu na místo, kde bude mít polední slunce. Viola × wittrockiana 'Schweizer Riesen Goldgelb' potřebuje pravidelnou zálivku. Rostlina by měla být zalévána každý den nebo každý druhý den, aby se zabránilo vysychání půdy. Půda by měla být vždy vlhká, ale nikdy přemokřená. Rostlina by měla být pravidelně hnojena. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' potřebuje komplexní hnojivo s vysokým obsahem dusíku. Hnojivo by mělo být aplikováno každé 2-3 týdny po dobu růstu. Viola × wittrockiana 'Schweizer Riesen Goldgelb' je odolná vůči mrazu až do -15 °C. V zimě by měla být rostlina chráněna před silným mrazem a větrem. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' je velmi snadno pěstovatelná rostlina, která může být pěstována v truhlících, na okrajích zahrad nebo ve skupinách. Je to druh violky, který má velké, žluté květy s tmavě fialovými skvrnami. Rostlina potřebuje dostatek slunečního svitu, pravidelnou zálivku a hnojení.

Využití Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Goldgelb‘

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' je velmi oblíbená rostlina, která se často používá v zahradách. Její nádherné žluté květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení trávníků, záhonů a okrasných zahrad. Květiny jsou také skvělé pro vytváření krásných kompozic. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' může být také použita jako léčivá rostlina. Jeho listy a květy obsahují látky, které mají protizánětlivé a antiseptické účinky. Může být také použita k léčbě kožních onemocnění, jako je ekzém nebo akné. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' může být také použita jako potravinářská surovina. Jeho listy a květy mohou být použity k přípravě salátů, polévek a dalších jídel. Květy mohou být také použity k výrobě sirupů a medu. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' je také skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vytvářet krásné květinové aranžmá. Jeho žluté květy jsou ideální pro vytváření barevných kompozic a mohou být použity k ozdobení domů, zahrad a veřejných prostor.

Botanický popis

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Goldgelb' je vytrvalá, bylinná rostlina s krátkými, přímými oddenky. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi srdčité, na okraji mírně zubaté, na líci tmavě zelené, na rubu světlejší. Květy jsou žluté, vejčité, s červenými skvrnami. Květy se objevují od dubna do června. Plody jsou malé, černé tobolky. Rostlina dorůstá výšky 15-30 cm.

Původ a rozšíření Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Goldgelb‘

Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Goldgelb‘ (Viola × wittrockiana 'Schweizer Riesen Goldgelb') je hybridní druh violky, který byl vyšlechtěn v Německu v 19. století. Je to kříženec mezi Viola cornuta a Viola odorata. Tento druh je velmi oblíbený pro svou nádhernou žlutou barvu a velké květy. Tento druh je velmi rozšířený po celém světě. Jeho popularity se dá přičíst jeho nenáročnosti na péči a jeho schopnosti přežít v různých podmínkách. Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Goldgelb‘ je oblíbená mezi zahradníky, protože její květy mohou být viděny po celé léto. Tento druh je často používán jako okrasná rostlina v zahradách, parcích a veřejných prostranstvích. Je také často používán jako dekorace na trhu nebo na vánočních trzích.
Katalog » Dvouletky » Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Goldgelb‘