Vyberte stránku

Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Alpensee‘

Latinský název Viola × wittrockiana 'Schweizer Riesen Alpensee'

Popis rostliny

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Alpensee' je hybridní druh violky, který byl vyšlechtěn ve Švýcarsku. Je to nízká, trvalka s kompaktním, rozložitým růstem. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Květy jsou velké, bílé se světle modrými skvrnami a mají široký okvětní lístek. Kvete od června do září. Violka je nenáročná na péči a dobře snáší sucho. Je vhodná pro výsadbu do skupin nebo do truhlíků.

Jak pěstovat Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Alpensee‘

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Alpensee' je velmi oblíbená a snadno pěstovatelná rostlina. Je to vytrvalá trvalka, která může růst až do výšky 30 cm. Má velké, modrofialové květy s bílými skvrnami. Kvete od června do září. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Alpensee' má ráda slunné až polostinné stanoviště. Nejlépe se jí daří na dobře odvodněné, hlinité půdě. Půda by měla být vždy vlhká, ale nikdy přemokřená. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Alpensee' potřebuje pravidelnou zálivku, zejména v suchých obdobích. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Alpensee' je nenáročná na údržbu. Každý rok na jaře by měla být okopána a mulčována. To pomůže udržet půdu vlhkou a chránit kořeny před mrazem. Po skončení kvetení by měly být odstraněny všechny odkvetlé květy, aby se podpořila tvorba nových. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Alpensee' je odolná vůči škůdcům a nemocem. Může však trpět houbovými chorobami, pokud je půda příliš mokrá. Pokud se objeví příznaky houbových chorob, je nutné postižené části rostliny odstranit a půdu ošetřit fungicidem.

Využití Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Alpensee‘

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Alpensee' je krásná, vytrvalá rostlina s velkými, modrofialovými květy. Je to oblíbená volba pro použití v zahradách a na trávnících. Je to také skvělá volba pro použití v květináčích a nádobách. Violka je snadno pěstovatelná a může být použita jako okrasná rostlina v zahradách, na trávnících, na balkonech a terasách. Může být také použita jako solitérní rostlina nebo ve skupinách. Květy jsou obzvláště atraktivní, když jsou umístěny mezi trávou nebo mezi jinými okrasnými rostlinami. Violka je také skvělou volbou pro použití v kompozicích květinových záhonů.

Botanický popis

Violka zahradní 'Schweizer Riesen Alpensee' je trvalka s výškou 15-20 cm. Má kompaktní, hustě olistěné stonky a listy, které jsou vejčité až obloukovité. Květy jsou velké, modrofialové až fialové s bílým okrajem. Kvete od června do září. Violka zahradní 'Schweizer Riesen Alpensee' je odolná vůči mrazu a vhodná pro pěstování v nádobách.

Původ a rozšíření Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Alpensee‘

Violka zahradní „Schweizer Riesen Alpensee“ je hybridní druh violy, který byl vyšlechtěn v Německu v roce 1891. Tento druh je křížencem mezi Viola cornuta a Viola odorata. Je to jedna z nejvíce oblíbených odrůd violy, protože její květy jsou velmi velké a mají sytou modrou barvu. Tato odrůda je poměrně rozšířená po celé Evropě a je oblíbená pro svou nenáročnost na péči. Roste dobře ve středních až chladných oblastech, ale může být také pěstována v teplých oblastech. Může být pěstována ve skupinách nebo v řadách a je vhodná pro použití v zahradních kompozicích. Tato odrůda je oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům a je schopná přežít i v extrémních podmínkách. Je to také velmi odolná rostlina, která může růst až do výšky 30 cm. Je to také velmi nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo vody a slunce.
Katalog » Dvouletky » Violka zahradní ‚Schweizer Riesen Alpensee‘