Vyberte stránku

Violka zahradní ‚Mariposa Black F1‘

Latinský název Viola × wittrockiana 'Mariposa Black F1'

Popis rostliny

Viola × wittrockiana 'Mariposa Black F1' je hybridní druh violky zahradní, který byl vyšlechtěn pro své velké, tmavě fialové květy s černými skvrnami. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny jemnými, zelenými listy. Rostlina je nízká a má kompaktní habitus, což z ní činí skvělou volbu pro truhlíky a květináče. Violka Mariposa Black F1 je odolná vůči chorobám a je schopná přežít i v chladnějších oblastech. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Violka zahradní ‚Mariposa Black F1‘

Violka zahradní 'Mariposa Black F1' je velmi odolná a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny typů zahrad. Je to hybrid mezi Viola cornuta a Viola wittrockiana. Je to trvalka, která může být pěstována jak ve skupinách, tak i samostatně. Pěstování: 1. Violka zahradní 'Mariposa Black F1' preferuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Při výsadbě zvolte místo, kde bude rostlina chráněna před silným větrem. 3. Před výsadbou půdu dobře prokypřete a přidejte do ní kompost nebo rašelinu. 4. Vyhněte se výsadbě na místa, kde se vyskytuje přemnožená hlíznatá plevel. 5. Violka zahradní 'Mariposa Black F1' potřebuje pravidelnou zálivku. 6. Každoročně přihnojujte hnojivem pro kvetoucí rostliny. 7. Po skončení kvetení odstraňte odkvetlé květy, abyste podpořili další kvetení. 8. Na podzim rostlinu zastřihněte, abyste jí pomohli lépe přezimovat. 9. Na jaře rostlinu očistěte od starých listů a odstraněním poškozených částí.

Využití Violka zahradní ‚Mariposa Black F1‘

Violka zahradní 'Mariposa Black F1' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Její tmavé listy a sytě fialové květy dodávají zahradě živost a barevnost. Je to ideální rostlina pro vytvoření kontrastu s jinými rostlinami a pro vytvoření zajímavých kompozic. Violka zahradní 'Mariposa Black F1' je skvělá pro použití v truhlících, na okrajích zahradních cest nebo v okrasných záhonech. Je to také skvělá volba pro vytvoření květinových záhonů. Květiny jsou velmi odolné a mohou růst i ve stínu. Violka zahradní 'Mariposa Black F1' je také skvělá pro použití v květináčích. Je to skvělá volba pro vytvoření květinových aranžmá. Květiny jsou velmi odolné a mohou růst i ve stínu. Violka zahradní 'Mariposa Black F1' je také skvělá pro použití v květinových záhonech. Je to skvělá volba pro vytvoření květinových aranžmá. Květiny jsou velmi odolné a mohou růst i ve stínu.

Botanický popis

Violka zahradní 'Mariposa Black F1' je hybridní druh Viola × wittrockiana, který byl vyšlechtěn v Nizozemsku. Je to trvalka s nízkou, hustou a rozložitou růžicí listů. Listy jsou tmavě zelené, vejčité až kopinaté, s bílými skvrnami. Květy jsou velké, černé s bílými skvrnami a mají 5 lístků. Kvete od dubna do června. Rostlina je nenáročná na půdu a může růst na slunném nebo polostinném stanovišti. Je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Původ a rozšíření Violka zahradní ‚Mariposa Black F1‘

Violka zahradní „Mariposa Black F1“ je hybridní odrůda violy zahradní (Viola × wittrockiana), která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své tmavě fialové květy s černým středem. Rostlina je odolná vůči chladu a může být pěstována v celé Evropě, Severní Americe a Austrálii. Violka zahradní „Mariposa Black F1“ je nenáročná na péči a může růst na slunných i polostinných místech. Je to nízká rostlina, která dorůstá do výšky asi 10 cm. Kvete od dubna do června a její květy jsou velmi dekorativní.
Katalog » Dvouletky » Violka zahradní ‚Mariposa Black F1‘