Vyberte stránku

Violka zahradní ‚Jolly Joker F2‘

Latinský název Viola × wittrockiana 'Jolly Joker F2'

Popis rostliny

Viola × wittrockiana 'Jolly Joker F2' je hybridní druh violky zahradní, který byl vyšlechtěn v Nizozemsku. Je to nízká, trvalka s jasně žlutými květy, které se objevují od jara do pozdního léta. Listy jsou středně velké a vejčité, s tmavě zelenou barvou. Květy mají čtyři okvětní lístky a žlutou barvu. Violka je nenáročná na péči a může růst na slunném i polostinném místě. Je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je vhodná pro skalky, záhony, truhlíky nebo květinové záhony.

Jak pěstovat Violka zahradní ‚Jolly Joker F2‘

Violka zahradní „Jolly Joker F2“ je hybridní druh Viola × wittrockiana, který je oblíbený pro své velké, jasně barevné květy. Je to nenáročná rostlina, která může růst v truhlících, na okrajích zahrad nebo ve skalkách. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, doporučuje se pěstovat Violku zahradní „Jolly Joker F2“ na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Můžete použít kompost nebo hnojivo s nízkým obsahem dusíku, abyste podpořili růst květů. Violka zahradní „Jolly Joker F2“ je nenáročná na zalévání, ale je důležité, aby byla pravidelně zavlažována, zejména v suchých obdobích. Pokud je půda příliš suchá, může to vést k předčasnému opadávání květů. Při pěstování Violky zahradní „Jolly Joker F2“ je také důležité, abyste ji pravidelně řezali, abyste podpořili její růst a zabránili tomu, aby se roztahovala. Doporučuje se řezat rostlinu až o 1/3 její délky, abyste ji udrželi v kompaktním tvaru. Violka zahradní „Jolly Joker F2“ je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale může být náchylná k houbovým infekcím, pokud je půda příliš vlhká. Pokud se objeví příznaky houbových infekcí, doporučuje se použít fungicidní postřik.

Využití Violka zahradní ‚Jolly Joker F2‘

Violka zahradní 'Jolly Joker F2' je velmi oblíbená rostlina, která se často používá v zahradách a na trávnících. Je to nenáročná rostlina, která může růst v jakémkoli typu půdy a je odolná vůči chorobám. Její květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení zahrad a trávníků. Květy mohou být také sušeny a použity k výrobě květinových aranžmá. Violka zahradní 'Jolly Joker F2' je také vhodná pro pěstování ve skupinách, aby se vytvořila krásná kompozice. Rostlina je také vhodná pro řez a může být použita k vytvoření krásných živých plotů.

Botanický popis

Violka zahradní 'Jolly Joker F2' je hybridní druh Viola × wittrockiana. Je to trvalka, která dorůstá výšky 10-15 cm. Listy jsou středně velké, vejčité až oválné, tmavě zelené barvy s bílými skvrnami. Květy jsou velké, měří až 4 cm, mají šest lístků a jsou fialové s bílým okrajem. Kvete od června do září. Rostlina je nenáročná na pěstování a vyžaduje slunné až polostinné stanoviště. Je odolná vůči mrazu a suchu.

Původ a rozšíření Violka zahradní ‚Jolly Joker F2‘

Violka zahradní „Jolly Joker F2“ je hybridní druh Viola × wittrockiana, který byl vyšlechtěn v Nizozemsku. Tato odrůda byla poprvé představena v roce 2009 a od té doby se stala velmi oblíbenou mezi pěstiteli květin. Tato odrůda je velmi odolná a může růst ve většině podnebí. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech. Je vhodná pro pěstování v truhlících, na záhonech nebo ve skalkách. Violka zahradní „Jolly Joker F2“ je dnes velmi populární a její semena jsou k dispozici v mnoha zahradnických obchodech po celém světě. Rostlina je také často prodávána jako živá rostlina v květinářstvích.
Katalog » Dvouletky » Violka zahradní ‚Jolly Joker F2‘