Vyberte stránku

Violka zahradní ‚Hiemalis‘

Latinský název Viola × wittrockiana 'Hiemalis'

Popis rostliny

Viola × wittrockiana 'Hiemalis' je druh violky zahradní, který je oblíbený pro svou nenáročnost a snadnou péči. Roste do výšky 10-15 cm a má malé, sytě fialové květy s bílými skvrnami. Květy se objevují od začátku jara až do pozdního léta. Listy jsou tmavě zelené, vejčité až oválné. Violka zahradní 'Hiemalis' je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Violka zahradní ‚Hiemalis‘

Violka zahradní „Hiemalis“ je kompaktní, nízká odrůda violky, která se vyznačuje svými krásnými, sytě fialovými květy. Je to velmi oblíbená a snadno pěstovatelná rostlina, která je ideální pro vytváření krásných trvalkových záhonů. Pěstování: Violka zahradní „Hiemalis“ má ráda slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou, bohatou půdou. Před výsadbou je dobré půdu připravit tím, že ji smícháte s rašelinou nebo kompostem. Rostliny by měly být vysazeny ve vzdálenosti asi 15 cm od sebe. Hnojení: Violka zahradní „Hiemalis“ potřebuje mírné hnojení. Nejlépe ji hnojte přírodním hnojivem, jako je například kompost nebo rašelina. Hnojte jejich půdu jednou za měsíc během vegetačního období. Zalévání: Violka zahradní „Hiemalis“ potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Zalévejte jejich půdu pravidelně, aby byla vlhká, ale ne mokrá. Škůdci a choroby: Violka zahradní „Hiemalis“ je obecně odolná vůči škůdcům a chorobám. Pokud se však objeví problémy, můžete je léčit pomocí insekticidů nebo fungicidů. Škrabání: Violka zahradní „Hiemalis“ potřebuje pravidelné škrabání, aby se udržela její kompaktní tvar. Škrábněte její větve po skončení kvetení, abyste podpořili její nový růst.

Využití Violka zahradní ‚Hiemalis‘

Violka zahradní 'Hiemalis' je krásná, nenáročná a odolná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to jedna z nejběžnějších druhů violky, která má velké, sytě fialové květy s bílými skvrnami. Rostlina je schopná přežít i v chladných oblastech, proto je vhodná pro pěstování v oblastech s mírným podnebím. Violka zahradní 'Hiemalis' je vhodná pro použití v truhlících, na okrajích zahradních cest, v květinových záhonech nebo na okraji zahradních jezírek. Květiny jsou velmi atraktivní a dodají zahradě živost. Rostlina je také vhodná pro použití v kompozicích s jinými druhy květin. Violka zahradní 'Hiemalis' je také vhodná pro použití v kuchyni. Květy mohou být použity jako ozdoba salátů nebo dezertů. Listy mohou být použity jako koření nebo jako součást bylinkových čajů.

Botanický popis

Violka zahradní 'Hiemalis' je stálezelená, trvalka s malými, kompaktními listy a drobnými, sytě fialovými květy. Rostlina má krátké, silné stonky a hustou, plazivou výhonovou strukturu. Květy mají 5 lístků a jsou obvykle 1-2 cm velké. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Květy se objevují od jara do pozdního podzimu. Violka zahradní 'Hiemalis' je nenáročná na péči a snadno se množí. Je to ideální rostlina pro výsadbu v truhlících, na okrajích zahrad a v květináčích.

Původ a rozšíření Violka zahradní ‚Hiemalis‘

Violka zahradní ‘Hiemalis’ je hybridní druh Viola × wittrockiana, který byl vyšlechtěn v Německu v 19. století. Je to vytrvalá rostlina s nízkou výškou, která se používá jako okrasná rostlina. Květy mají žlutou barvu a jsou obvykle viditelné od začátku zimy do jara. Rostlina se dnes pěstuje po celém světě, ale její domovinou je Evropa. Je oblíbená pro svou nenáročnost a schopnost přežít i v chladnějších oblastech. Roste nejlépe na slunných místech s dobře odvodněnou půdou. Může být také pěstována ve skupinách nebo v truhlících. Violka zahradní ‘Hiemalis’ je oblíbená pro svou nenáročnost a schopnost přežít i v chladnějších oblastech. Je to oblíbená okrasná rostlina, která se používá k ozdobení zahrad, parků a veřejných prostranství. Je také často používána k výzdobě balkonů a teras.
Katalog » Dvouletky » Violka zahradní ‚Hiemalis‘