Vyberte stránku

Violka zahradní ‚Germania‘

Latinský název Viola × wittrockiana 'Germania'

Popis rostliny

Violka zahradní ‚Germania‘ je malá, trvalka rostoucí do výšky 15-20 cm. Má kompaktní, husté listy a kvete od jara do pozdního léta. Květy jsou velké, sytě fialové s bílým středem a žlutými skvrnami. Rostlina je nenáročná na péči a snáší sucho i mrazivé počasí. Je vhodná pro zahradní trávníky, okraje cest a skalky. Violka zahradní ‚Germania‘ je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Jak pěstovat Violka zahradní ‚Germania‘

Violka zahradní ‘Germania’ je velmi oblíbená a snadno pěstovatelná rostlina. Je to trvalka, která může být pěstována v truhlících, na záhonech nebo ve skupinách. Její květy jsou žluté s fialovým středem a kvetou od jara do pozdního léta. Nejdůležitější pro úspěšné pěstování Violky zahradní ‘Germania’ je vybrat správné stanoviště. Měla by být vysazena na slunném místě, kde bude mít dostatek světla. Půda by měla být dobře odvodněná a bohatá na živiny. Při pěstování Violky zahradní ‘Germania’ je důležité zajistit dostatečnou zálivku. Rostlina potřebuje během suchých období dostatek vody, aby mohla růst a kvést. Je také důležité odstraňovat odkvetlé květy, aby se zabránilo plošení semen. Viola × wittrockiana 'Germania' je nenáročná rostlina, která může být pěstována bez velkého úsilí. Je to vynikající volba pro začínající zahradníky, kteří chtějí pěstovat něco krásného a snadno pěstovatelného.

Využití Violka zahradní ‚Germania‘

Violka zahradní 'Germania' je vytrvalá, nenáročná a snadno se pěstuje rostlina, která je oblíbená pro své krásné květy. Je to skvělá volba pro výsadbu v truhlících, na okrajích zahrad nebo v květinových záhonech. Květy mohou být růžové, fialové nebo modré a jsou velmi atraktivní. Violka zahradní 'Germania' je také skvělá pro řezané květiny. Kromě toho může být violka zahradní 'Germania' užitečná pro ochranu před škůdci. Jeho listy a květy produkují silnou vůni, která odpuzuje mnoho škůdců, jako jsou mšice, slimáci a hmyz. Violka zahradní 'Germania' je také skvělá pro přírodní léčbu. Jeho listy a květy obsahují látky, které mají protizánětlivé a antiseptické účinky. Může být použit jako přírodní lék na kožní problémy, jako je ekzém, akné a popáleniny.

Botanický popis

Violka zahradní 'Germania' je trvalka, která patří do čeledi Violaceae. Rostlina má vytrvalé, přímé, lysé stonky, které dosahují výšky až 20 cm. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a lesklým, tmavě zeleným olistěním. Květy jsou bílé nebo růžové se žlutým středem. Květy se objevují od dubna do června. Plody jsou tobolky, které se otevírají, aby uvolnily semena. Rostlina preferuje slunná až polostinná stanoviště s dobře odvodněnou půdou.

Původ a rozšíření Violka zahradní ‚Germania‘

Violka zahradní ‚Germania‘ (Viola × wittrockiana 'Germania') je hybridní druh violky, který byl vyšlechtěn v Německu v 19. století. Je to kříženec mezi Viola cornuta a Viola odorata. Tato rostlina je oblíbená pro své krásné květy, které mají růžovou nebo fialovou barvu. Tato rostlina je velmi oblíbená v Evropě, ale také se šíří do Severní Ameriky. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném i polostinném místě. Je odolná vůči mrazu a může růst ve většině půd. Je to nízká rostlina, která dorůstá do výšky asi 15 cm. Květy Violky zahradní ‚Germania‘ jsou obvykle bílé nebo růžové s fialovými skvrnami. Květy se objevují od jara do podzimu a jsou velmi atraktivní. Rostlina může být použita jako okrasná rostlina v zahradách nebo na trávnících. Může být také použita jako pokojová rostlina.
Katalog » Dvouletky » Violka zahradní ‚Germania‘