Vyberte stránku

Violka zahradní ‚Firnengold‘

Latinský název Viola × wittrockiana 'Firnengold'

Popis rostliny

Violka zahradní 'Firnengold' je hybridní druh violky, který pochází z Německa. Je to nízká, trvalka s malými, žlutými květy, které se objevují na jaře. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Květy mají sytě žlutou barvu a jsou většinou jednoduché, ale mohou být i plné. Violka 'Firnengold' je odolná vůči mrazu a snáší i sucho. Nejlépe roste na slunném stanovišti ve vlhké, dobře odvodněné půdě. Kvete od dubna do června.

Jak pěstovat Violka zahradní ‚Firnengold‘

Violka zahradní „Firnengold“ je velmi oblíbená a snadno pěstovatelná rostlina. Je to vytrvalá, nenáročná rostlina, která může být pěstována jak ve skupinách, tak i samostatně. Její květy jsou žluté s červeným středem a kvetou od jara do podzimu. Nejlepším místem pro pěstování Violky zahradní „Firnengold“ je slunné místo s dobře odvodněnou půdou. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Rostlina se dobře daří i ve stínu, ale květy se objevují méně často. Při pěstování Violky zahradní „Firnengold“ je důležité zajistit, aby byla dostatečně zalévána. Zalévejte ji každý týden, nebo častěji, pokud je sucho. Při zalévání se ujistěte, že voda je dobře odvodněná a že kořeny nejsou přemokřené. Violka zahradní „Firnengold“ potřebuje mírnou hnojení. Hnojte ji každé dva týdny po dobu růstu. Můžete použít univerzální hnojivo nebo hnojivo určené pro konkrétní druh rostliny. Violka zahradní „Firnengold“ může být postříkána proti škůdcům a chorobám. Postřikujte ji každé dva týdny po dobu růstu. Používejte přípravky určené pro tento druh rostliny. Violka zahradní „Firnengold“ může být řezána zpět, aby se udržela její tvar a zabránilo se přemnožení. Řežte ji zpět po skončení kvetení.

Využití Violka zahradní ‚Firnengold‘

Violka zahradní 'Firnengold' je nádherná, vytrvalá rostlina s jasně žlutými květy. Je to oblíbená volba pro trvalkové záhony a skalky. Květy jsou velmi atraktivní a mohou být použity k ozdobení zahradních ploch. Violka 'Firnengold' je také dobrým zdrojem potravy pro hmyz, jako jsou včely a motýli. Rostlina je také odolná vůči chorobám a škůdcům, což ji činí vhodnou volbou pro začínající zahradníky.

Botanický popis

Violka zahradní 'Firnengold' je středně velká, trvalka, která dorůstá do výšky 10-15 cm. Listy jsou vejčité až obloukovité, na vrcholu zašpičatělé, tmavě zelené s žlutými skvrnami. Květy jsou žluté se špičatými lístky a červenými skvrnami. Kvete od června do září. Violka má ráda slunná až polostinná stanoviště s vlhkou, propustnou půdou. Je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Violka zahradní ‚Firnengold‘

Violka zahradní ‘Firnengold’ je hybridní druh Viola × wittrockiana, který byl vyšlechtěn v Německu v roce 1966. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své jasně žluté květy a její schopnost rychle se množit. Tato odrůda je velmi rozšířená po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a schopnost rychle se množit. Je to oblíbená volba pro trvalkové záhony a skalky. Je také často používána v květinářstvích a pro dekorace. Viola × wittrockiana ‘Firnengold’ je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve stínu i na slunných místech. Potřebuje vlhkou, ale dobře odvodněnou půdu. Může růst v širokém rozmezí pH půdy.
Katalog » Dvouletky » Violka zahradní ‚Firnengold‘