Vyberte stránku

Violka zahradní ‚Abendglut‘

Latinský název Viola × wittrockiana 'Abendglut'

Popis rostliny

Viola × wittrockiana 'Abendglut' je hybridní druh violky zahradní, který se vyznačuje svými jasně červenými květy s bílými skvrnami. Květy mají velikost až 3 cm a jsou obklopeny listy s tmavě zelenou barvou. Rostlina má ráda slunné stanoviště a je odolná vůči mrazu. Violka zahradní 'Abendglut' je nenáročná na péči a může růst ve většině typů půdy. Je to trvalka, která může růst až do výšky 15 cm. Kvete od června do září a je ideální pro výsadbu v truhlících, na okrajích zahrad a v záhonech.

Jak pěstovat Violka zahradní ‚Abendglut‘

Violka zahradní 'Abendglut' je krásná, nenáročná a snadno se pěstující rostlina. Je to trvalka s jemnými, sytě fialovými květy, které se objevují na jaře a trvají až do podzimu. Je to vytrvalá rostlina, která může růst až do výšky 30 cm a šířky 45 cm. Nejlepším místem pro pěstování Violky zahradní 'Abendglut' je slunné až polostinné místo s dobře odvodněnou půdou. Můžete ji pěstovat ve skupinách nebo v řadách. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku. Pokud chcete Violku zahradní 'Abendglut' pěstovat z semen, můžete je vysévat do půdy na jaře. Semena by měla být vysetá na hloubku 0,5 cm a měla by být lehce přikryta zeminou. Když se objeví první sazenice, je třeba je začít zalévat. Violka zahradní 'Abendglut' může být také množena dělením trsů. Tuto metodu je nejlepší použít na jaře nebo na podzim. Trsy by měly být rozděleny na menší části a každá část by měla mít alespoň jednu silnou kořenovou bázi. Poté je můžete přesadit do nového substrátu. Violka zahradní 'Abendglut' je odolná vůči chorobám a škůdcům. Nicméně, je důležité ji pravidelně kontrolovat a odstraňovat všechny poškozené listy a květy. To pomůže udržet rostlinu zdravou a silnou.

Využití Violka zahradní ‚Abendglut‘

Violka zahradní 'Abendglut' je oblíbenou a nenáročnou rostlinou, která se často používá v zahradách. Její květy jsou jasně červené s bílými skvrnami a kvetou od června do září. Rostlina může být použita k vytvoření barevného kontrastu mezi jinými rostlinami v zahradě nebo jako solitéra. Violka zahradní 'Abendglut' je také vhodná pro výsadbu ve skupinách, kde vytvoří krásnou kompozici. Rostlina je odolná vůči chorobám a škůdcům a je vhodná pro výsadbu na slunném nebo polostinném místě. Může být také použita jako okrasná rostlina v květináčích nebo truhlících.

Botanický popis

Violka zahradní 'Abendglut' je jednoletá nebo dvouletá rostlina, která vytváří husté, nízké keře. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a tmavě zelenou barvou. Květy jsou velké, sytě červené a mají šest lístků. Kvete od června do září. Plody jsou malé, černé tobolky. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm.

Původ a rozšíření Violka zahradní ‚Abendglut‘

Violka zahradní ‘Abendglut’ (Viola × wittrockiana 'Abendglut') je hybridní druh violky, který byl vyšlechtěn v Německu v roce 1891. Tento druh je křížencem mezi Viola cornuta a Viola odorata. Tato rostlina má krásné fialové květy s jasně červenými skvrnami. Tato rostlina se šíří po celém světě a je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je to trvalka, která může růst až do výšky 30 cm a je vhodná pro pěstování v truhlících, na okrajích zahrad nebo ve skupinách. Rostlina může být také použita jako okrasná rostlina v zahradách. Violka zahradní ‘Abendglut’ je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům a je schopná přežít i v extrémních podmínkách. Je to rostlina, která je odolná vůči mrazu a je schopná přežít i v suchých oblastech. Rostlina je snadno dostupná v obchodech se semenami a je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je to rostlina, která je vhodná pro začátečníky i zkušené pěstitele.
Katalog » Dvouletky » Violka zahradní ‚Abendglut‘