Vyberte stránku

Violka rohatá ‚White Perfection‘

Latinský název Viola cornuta 'White Perfection'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚White Perfection‘ je trvalka s krásnými bílými květy. Její listy jsou zelené a má malé, kulaté plody. Kvete od jara do pozdního léta. Roste do výšky 10-15 cm a je vhodná do skupinových výsadeb. Je nenáročná na péči a je odolná vůči chorobám. Je to ideální rostlina pro zahrady, balkony a terasy.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚White Perfection‘

Violka rohatá 'White Perfection' je krásná, nenáročná trvalka, která se vyznačuje bílými květy s červenými skvrnami. Je to ideální volba pro přidání barevnosti do vaší zahrady. 1. Vyberte si pro pěstování Violky rohaté 'White Perfection' vhodné místo. Tato rostlina potřebuje světlé stanoviště, ale může tolerovat i částečný stín. 2. Připravte půdu. Violka rohatá 'White Perfection' preferuje lehkou, propustnou půdu s pH mezi 5,5 až 6,5. Pokud je půda příliš těžká nebo kyselá, můžete ji vylepšit směsí rašeliny a písku. 3. Sázejte Violku rohatou 'White Perfection' na jaře nebo na podzim. Sázet ji můžete buď do truhlíků nebo do země. 4. Udržujte půdu vlhkou. Violka rohatá 'White Perfection' potřebuje dostatek vody, aby byla zdravá a kvetla. Zalévejte ji alespoň jednou týdně, nebo více, pokud je počasí horké a suché. 5. Hnojte Violku rohatou 'White Perfection' každé dva týdny. Použijte k tomu organický hnojivý granulát nebo tekuté hnojivo. 6. Štípněte staré květy, aby se rostlina mohla lépe regenerovat. 7. Každoročně na jaře Violku rohatou 'White Perfection' přesazujte do nového substrátu. 8. Chraňte Violku rohatou 'White Perfection' před mrazem. Pokud se očekává silný mráz, přikryjte ji netkanou textilií.

Využití Violka rohatá ‚White Perfection‘

Violka rohatá 'White Perfection' je vytrvalá, nenáročná a odolná rostlina, která se hodí do široké škály půdních podmínek. Její bílé květy s černými tečkami jsou atraktivní a mohou být použity k ozdobení trávníků, zahradních cestiček, okrajů záhonů nebo jako okrasná rostlina v květináčích. Violka rohatá 'White Perfection' je také skvělou volbou pro přípravu čaje nebo sirupu. Květy mohou být také sušeny a použity k výrobě květinových čajů, které mají blahodárné účinky na lidské zdraví.

Botanický popis

Violka rohatá 'White Perfection' je trvalka, která dorůstá výšky 10-15 cm. Má malé, bílé květy s černými tečkami na okvětních lístcích. Listy jsou středně zelené, vejčité až obloukovité, s ostře řezanými okraji. Kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do skupinových výsadeb, na okraje trávníků nebo do nádob.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚White Perfection‘

Violka rohatá 'White Perfection' je hybridní odrůda violky rohaté, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou bílou barvu a trvanlivost. Je to jedna z nejčastěji pěstovaných odrůd violky rohaté. Tato odrůda se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a odolnost vůči chorobám. Je vhodná pro pěstování v zahradách, na balkonech a terasách. Může být také pěstována ve sklenících a v interiérech. Violka rohatá 'White Perfection' je vysoce odolná vůči mrazu a dobře snáší i sucho. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném i polostinném stanovišti. Je vhodná pro pěstování v květináčích i na záhonech.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚White Perfection‘