Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Sawyers‘

Latinský název Viola cornuta 'Sawyers'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Sawyers‘ je trvalka s kompaktním růstem, která dorůstá do výšky 15 cm. Listy jsou vejčité až obloukovité, tmavě zelené a lesklé. Květy jsou malé, žluté a mají červené skvrny. Kvete od června do září. Violka rohatá ‚Sawyers‘ je ideální pro použití v truhlících, na okrajích zahradních cest nebo jako okrasná rostlina v zahradě. Je nenáročná na péči a může být pěstována ve většině typů půd.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Sawyers‘

Violka rohatá ‚Sawyers‘ je vytrvalá, nenáročná trvalka, která může být pěstována ve všech druzích zahrad. Její květy jsou žluté až oranžové a mohou se objevit od jara do pozdního léta. 1. Vyberte si pro Violku rohatou ‚Sawyers‘ vhodné stanoviště. Tato rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu. Před vysazením Violky rohaté ‚Sawyers‘ byste měli půdu dobře prohnojit a přidat do ní trochu rašeliny nebo kompostu. 3. Vysaďte Violku rohatou ‚Sawyers‘. Sázet byste ji měli na jaře nebo na podzim. Při výsadbě dbát na to, aby byla kořenová čepel nad úrovní půdy. 4. Udržujte půdu vlhkou. Violka rohatá ‚Sawyers‘ potřebuje dostatek vlhkosti, takže byste ji měli pravidelně zalévat. 5. Hnojte rostlinu. Violka rohatá ‚Sawyers‘ potřebuje pravidelné hnojení, aby mohla krásně kvést. Můžete použít univerzální hnojivo nebo speciální hnojivo pro trvalky. 6. Řez. Aby Violka rohatá ‚Sawyers‘ dobře rostla, měli byste ji každoročně řezat. Řez by měl být proveden na jaře, aby se rostlina mohla dobře regenerovat.

Využití Violka rohatá ‚Sawyers‘

Violka rohatá 'Sawyers' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do širokého spektra půd a klimatických podmínek. Je to oblíbená volba pro použití v zahradách, na trávnících a na okrajích cest. Její kompaktní růžice listů a květy ve tvaru srdce jsou atraktivní a snadno se pěstují. Květy Violky rohaté 'Sawyers' jsou jasně fialové a mají bílé skvrny. Kvete od června do září. Listy jsou středně zelené a mají špičatý tvar. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm. Violka rohatá 'Sawyers' je vhodná pro použití v zahradách, trávnících a okrajích cest. Je to skvělá volba pro použití v květinových záhonech, rockových zahradách a v kontejnerových zahradách. Může být také použita jako okrasná rostlina v parku nebo na veřejných prostranstvích. Violka rohatá 'Sawyers' je nenáročná na péči a je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu, která bude vypadat dobře po celou sezónu.

Botanický popis

Violka rohatá ‚Sawyers‘ je malá trvalka s kompaktním, vzpřímeným růstem. Její listy jsou středně zelené, vejčité až eliptické, s ostrou špičkou a na okraji mírně zubaté. Květy jsou modré nebo fialové, s bílými skvrnami, a mají 5 lístků. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, černé tobolky. Rostlina dorůstá do výšky 15-20 cm.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Sawyers‘

Violka rohatá ‚Sawyers‘ (Viola cornuta 'Sawyers') je hybridní druh violky, který byl vyšlechtěn v USA. Je to kříženec mezi Viola cornuta a Viola sororia. Tento druh má velké, sytě žluté květy s černými skvrnami. Rostlina je odolná vůči mrazu a dobře snáší sucho. Tento druh se pěstuje po celém světě, zejména v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Je oblíbený pro svou nenáročnost a odolnost. Je vhodný pro pěstování v truhlících, na záhonech nebo ve skalkách. Může být také použit jako okrasná rostlina v zahradách.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Sawyers‘