Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Miss Helen Mount‘

Latinský název Viola cornuta 'Miss Helen Mount'

Popis rostliny

Viola cornuta 'Miss Helen Mount' je trvalka s krásnými, jemně vonícími květy. Květy jsou žluté se středem tmavě fialovým. Rostlina má vzpřímené, silné stonky a listy jsou vejčité až eliptické. Květy se objevují od června do září a jsou velmi dekorativní. Violka rohatá 'Miss Helen Mount' je nenáročná na péči a je vhodná pro skalky, okraje a zahradní koutky. Je odolná vůči mrazu až do -15 °C.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Miss Helen Mount‘

Violka rohatá „Miss Helen Mount“ je velmi odolná a nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je to trvalka, která může růst až do výšky 30 cm. Má kompaktní, husté listy a květy, které se objevují od června do září. Květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mají velmi příjemnou vůni. Pěstování Violky rohaté „Miss Helen Mount“ je velmi jednoduché. Nejlépe se jí daří na slunném stanovišti, ale může růst i ve stínu. Půda by měla být dobře odvodněná a bohatá na živiny. Violka rohatá „Miss Helen Mount“ potřebuje mírnou zálivku, ale nesmí být přelitá. Violka rohatá „Miss Helen Mount“ může být řezána, aby se podpořila její kompaktnost. Je také důležité odstraňovat odkvetlé květy, aby se podpořila produkce nových. Rostlina může být také ošetřena proti chorobám a škůdcům, pokud je to nutné.

Využití Violka rohatá ‚Miss Helen Mount‘

Violka rohatá 'Miss Helen Mount' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do široké škály půd a klimatických podmínek. Je to oblíbená volba pro zahradníky, protože její květy jsou jasně barevné a trvají po celou sezónu. Květy mají tmavě fialovou barvu s bílými skvrnami a mohou být použity k ozdobení zahrad, trávníků, okrasných záhonů nebo dokonce i květinových záhonů. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což ji činí snadno udržovatelnou. Violka rohatá 'Miss Helen Mount' je také vhodná pro pěstování ve skupinách nebo v kontejnerech.

Botanický popis

Violka rohatá ‘Miss Helen Mount’ je malá trvalka s krásnými, jemně vonícími květy. Rostlina má kompaktní, nízkou habitu a vytváří husté, zelené listy. Květy jsou žluté se světle růžovým odstínem a mají 5 lístků. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Violka rohatá ‘Miss Helen Mount’ je odolná vůči mrazu až do -20°C. Je to ideální rostlina pro skalky, záhony a okraje.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Miss Helen Mount‘

Violka rohatá ‚Miss Helen Mount‘ (Viola cornuta 'Miss Helen Mount') je hybridní druh violky, který byl vyšlechtěn v Anglii v roce 1960. Tento hybrid je kříženec mezi Viola cornuta a Viola labradorica. Je to nízká, trvalka, která má kompaktní, plazivý růst. Květy jsou žluté s fialovými skvrnami. Tato rostlina se pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je vhodná pro zahradní truhlíky, skalky a okraje. Může být také použita jako pokojová rostlina. Je odolná proti mrazu až do -15 °C.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Miss Helen Mount‘