Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Lavender Shades‘

Latinský název Viola cornuta 'Lavender Shades'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Lavender Shades‘ je trvalka, která má kompaktní, nízkou, poléhavou habitu. Listy jsou středně zelené a lesklé. Květy jsou fialové s bílými skvrnami a vykvétají od června do září. Violka rohatá ‚Lavender Shades‘ je odolná vůči mrazu až do -15°C. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do trávníků, na okraje cest, do skalek a do květinových záhonů.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Lavender Shades‘

Violka rohatá ‚Lavender Shades‘ je velmi snadno pěstovatelná, nenáročná a odolná rostlina. Je to trvalka, která se vysazuje do skupin nebo jako solitéra. Její květy jsou fialové až modré barvy a mohou být buď jednoduché nebo plné. Kvete od června do září. Violka rohatá ‚Lavender Shades‘ má ráda slunné až polostinné stanoviště. Může růst na všech typech půd, ale preferuje lehkou, vlhkou a humózní půdu. Při pěstování je důležité udržovat půdu vlhkou, ale ne přemokřenou. Violka rohatá ‚Lavender Shades‘ je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Může být napaden houbovými chorobami, jako je například plísňová skvrnitost, ale tyto choroby se obvykle dají snadno léčit fungicidy. Violka rohatá ‚Lavender Shades‘ je velmi snadno množitelná. Můžete ji množit semeny, odnožemi nebo dělením trsů. Semena se sází na jaře, odnože se mohou sbírat po celý rok a trsy se mohou dělit na jaře nebo na podzim.

Využití Violka rohatá ‚Lavender Shades‘

Violka rohatá 'Lavender Shades' je krásná, nenáročná a vytrvalá trvalka, která se hodí do široké škály zahradních prostředí. Její modré květy s bílými skvrnami jsou velmi dekorativní a přidávají zahradě jemnost. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Violka rohatá 'Lavender Shades' je ideální pro vytvoření krásného koberce ve stínu nebo na slunném místě. Může být použita k vytvoření kontrastu mezi jinými trvalkami, jako jsou například kosatec, koniklec, sedmikráska nebo kosatec. Je to také skvělá volba pro vytváření květinových záhonů, které jsou plné barev a vůní. Violka rohatá 'Lavender Shades' je také skvělá volba pro použití v květináčích nebo truhlících. Její kompaktní velikost a nenáročnost umožňují snadnou údržbu a pěstování. Květiny mohou být použity k ozdobení balkonů, teras nebo zahradních cest.

Botanický popis

Violka rohatá 'Lavender Shades' je trvalka s malými, krásně vonícími květy. Květy mají fialovou barvu a jsou uspořádány do květenství. Listy jsou středně zelené, vejčité až kopinaté. Rostlina dorůstá výšky 10-15 cm. Violka rohatá 'Lavender Shades' je odolná vůči mrazu až do -15°C. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do skupinových výsadeb nebo do truhlíků.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Lavender Shades‘

Violka rohatá ‚Lavender Shades‘ (Viola cornuta 'Lavender Shades') je hybridní druh violky, který byl vyšlechtěn v roce 2000 v Holandsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou fialovou barvu a trvanlivost. Její květy mají tmavě fialovou barvu s bílými skvrnami a jsou velmi odolné vůči chladu. Tato odrůda je velmi oblíbená mezi pěstiteli květin a její popularity se šíří po celém světě. Její květy jsou často vidět na zahradách, trávnících a ve městech. Violka rohatá ‚Lavender Shades‘ je také oblíbená mezi pěstiteli květin pro její nenáročnost na péči a schopnost přežít i v drsných podmínkách. Tato odrůda je velmi odolná a může růst v jakémkoli typu půdy. Její květy mohou být vidět od jara do pozdního léta a její listy mohou být vidět po celý rok. Je to také velmi nenáročná rostlina, která nevyžaduje mnoho péče.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Lavender Shades‘