Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘

Latinský název Viola cornuta 'Johnny Jump Up'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘ je malá trvalka s kompaktními, vzpřímenými stonky. Listy jsou vejčité až eliptické, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou malé, jednoduché a mají šest lístků. Barva květů se může lišit od bílé po fialovou a růžovou. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘ je nenáročná na péči a je odolná vůči chorobám. Je to skvělá volba pro zahradníky, kteří hledají nízkou trvalku s krásnými květy.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘

Violka rohatá „Johnny Jump Up“ je malá, nenáročná trvalka, která se vyskytuje v mnoha barvách. Je to jedna z nejoblíbenějších druhů violky a je snadno pěstovatelná. 1. Příprava půdy: Violka rohatá „Johnny Jump Up“ potřebuje dobře odvodněnou, propustnou půdu bohatou na živiny. Pokud je půda příliš kyselá, můžete ji vylepšit přidáním dolomitové moučky nebo jiného zásaditého materiálu. 2. Sazení: Violka rohatá „Johnny Jump Up“ se nejlépe sází na jaře, ale můžete ji také vysadit na podzim. Semena můžete vysévat přímo do půdy nebo je můžete vysévat do květináčů a přesadit je později. 3. Slunce a voda: Violka rohatá „Johnny Jump Up“ potřebuje světlé, ale ne přímé slunce. Vyžaduje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. 4. Hnojení: Violka rohatá „Johnny Jump Up“ potřebuje mírné hnojení. Můžete použít obecný hnojivo pro květiny nebo organické hnojivo, jako je například kompost. 5. Řez: Violka rohatá „Johnny Jump Up“ potřebuje mírný řez, aby se udržela ve zdravém stavu. Odstraňte suché a poškozené listy a květy. 6. Škůdci a nemoci: Violka rohatá „Johnny Jump Up“ je obecně odolná vůči škůdcům a chorobám. Pokud se objeví problémy, můžete použít biologické postřiky nebo insekticidy.

Využití Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘

Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘ je oblíbená jednoletá rostlina, která se často používá v zahradnictví. Její květy jsou malé a mají živé barvy, což ji činí atraktivní pro oko. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘ se může použít k ozdobení zahrad, trávníků, balkonů nebo teras. Květiny jsou ideální pro vytvoření barevných skupin nebo kombinací s jinými rostlinami. Může se také použít k vytváření květinových záhonů nebo k vyplnění mezer mezi jinými rostlinami. Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘ je také vhodná pro pěstování v nádobách. Je to skvělá volba pro ty, kteří mají omezený prostor, protože rostlina nepotřebuje hodně místa k růstu. Je to také skvělá volba pro ty, kteří chtějí mít květiny po celý rok.

Botanický popis

Violka rohatá 'Johnny Jump Up' je trvalka, která může dosahovat výšky až 15 cm. Listy jsou střídavé, vejčité až obvejčité, s hlubokými řapíky a zašpičatělými okraji. Květy jsou malé, ve tvaru srdce, se čtyřmi lístky, které mohou být různě barevné, od bílé po fialovou. Květy se objevují od jara do pozdního léta. Plody jsou malé, černé tobolky. Violka rohatá 'Johnny Jump Up' je odolná vůči mrazu a snáší sucho. Nejlépe roste na slunných až polostinných místech, na dobře odvodněných půdách.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘

Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘ (Viola cornuta 'Johnny Jump Up') je druh violky, který pochází z jižní Evropy. Rostlina byla představena v Anglii v roce 1596 a od té doby se rozšířila po celém světě. Je to oblíbená trvalka, která se často používá v zahradách a na trávnících. Violka rohatá může být také pěstována v nádobách nebo ve sklenících. Violka rohatá 'Johnny Jump Up' je malá trvalka s kompaktním růstem. Květy jsou žluté, fialové nebo modré a mají malé, roztomilé růžové skvrny. Květy se objevují od jara do pozdního léta. Listy jsou zelené a lesklé. Rostlina dorůstá do výšky 10-15 cm a má šířku až 20 cm.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Johnny Jump Up‘