Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Jackanapes‘

Latinský název Viola cornuta 'Jackanapes'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Jackanapes‘ je malá, trvalkovitá rostlina s jemnými, krátkými listy a drobnými, žlutými květy. Květy mají čtyři lístky a jsou obklopeny červenými tyčinkami. Rostlina vytváří husté, nízké keříky, které se skvěle hodí do zahradních kompozic. Violka rohatá 'Jackanapes' je odolná vůči mrazu až do -15°C. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Jackanapes‘

Violka rohatá „Jackanapes“ je krásná, vytrvalá trvalka, která se vyskytuje ve většině zahrad. Je to nízká, hustá trvalka s jemnými, lesklými listy a květy, které se objevují od června do října. Květy mají růžovou barvu s fialovým středem. Pěstování této rostliny je velmi snadné. Nejlépe se jí daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Violka rohatá „Jackanapes“ může být zasazena do skupiny nebo jako solitér. Může být také použita jako okrajová rostlina nebo jako doplňková rostlina v zahradě. Tato rostlina může být zalévána jednou týdně, ale je lepší ji nechat vyschnout mezi zaléváním. Přes zimu by měla být rostlina chráněna před mrazem. Violka rohatá „Jackanapes“ může být řezána zpět po každém kvetení, aby se podpořila nová růst. Rostlina by měla být také hnojena jednou za rok, aby byla zdravá a silná.

Využití Violka rohatá ‚Jackanapes‘

Violka rohatá ‚Jackanapes‘ (Viola cornuta 'Jackanapes') je nízká, trvalka, která se vysazuje do skupin nebo řad. Její květy jsou malé, světle fialové až bílé s tmavým okem. Rostlina je odolná vůči mrazu a je vhodná pro použití v zahradách, na záhony, na okrajích cest a na terasách. Violka rohatá ‚Jackanapes‘ je také vhodná pro použití v kontejnerových zahradách a je vhodná pro použití v kompozicích s jinými trvalkami. Je to také vynikající volba pro použití v oblastech s nízkou údržbou.

Botanický popis

Violka rohatá 'Jackanapes' je trvalka, která dorůstá do výšky 15-20 cm. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, s hladkým okrajem a tmavě zelenou barvou. Květy jsou malé, 5-7 cm v průměru, s červenými nebo fialovými lístky. Květy se objevují od června do září. Plody jsou tobolky, které se otevírají, aby uvolnily semena. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště s vlhkou, dobře odvodněnou půdou.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Jackanapes‘

Violka rohatá ‚Jackanapes‘ (Viola cornuta 'Jackanapes') je hybridní odrůda violky rohaté, která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1891. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chladu. Její květy jsou žluté se tmavě fialovými skvrnami a mohou být až 2 cm velké. Violka rohatá ‚Jackanapes‘ se dnes pěstuje po celém světě. Je to oblíbená rostlina pro zahrady a parky. Roste dobře ve střední Evropě, Severní Americe, Austrálii a Novém Zélandu. Je to také oblíbená rostlina pro balkonové truhlíky a květináče.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Jackanapes‘