Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Endurio White‘

Latinský název Viola cornuta 'Endurio White'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Endurio White‘ je malá, trvalkovitá rostlina s bílými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny dlouhými, špičatými listy. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm a je vhodná pro použití v truhlících, na okrajích zahrad nebo jako okrasná rostlina ve skupinách. Violka rohatá ‚Endurio White‘ je nenáročná na péči a může růst na slunných i polostinných místech. Je odolná vůči mrazu až do -15°C.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Endurio White‘

Violka rohatá 'Endurio White' je nenáročná a odolná trvalka, která se snadno pěstuje. Je to vytrvalá bylina s bílými květy, které kvetou od června do září. Rostlina má ráda slunná místa a dobře odvodněnou půdu. Nejlepším způsobem, jak pěstovat Violku rohatou 'Endurio White', je vysadit ji na jaře do otevřeného, slunného místa s dobře odvodněnou půdou. Před výsadbou je třeba půdu dobře prokypřit a přidat do ní kompost nebo hnojivo. Výsadba by měla probíhat v hloubce asi 10 cm a rostliny by měly být vzdáleny asi 30 cm od sebe. Po výsadbě je důležité rostlinu pravidelně zalévat, aby byla půda vlhká. Je také důležité odstraňovat odkvetlé květy, aby se podporovala produkce nových. Každoroční řez je také užitečný, protože to pomáhá rostlině zůstat zdravou a silnou. Violka rohatá 'Endurio White' je velmi odolná a snadno se pěstuje. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají trvalku s bílými květy, která kvete po celé léto.

Využití Violka rohatá ‚Endurio White‘

Violka rohatá ‚Endurio White‘ je vytrvalá, nenáročná rostlina, která může být použita pro ozdobu zahrad, trávníků a okrasných záhonů. Její bílé květy s červenými skvrnami jsou velmi dekorativní a kvetou od jara do pozdního léta. Violka rohatá 'Endurio White' je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což ji činí ideální volbou pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu s dlouhou kvetení. Rostlina je také vhodná pro pěstování ve skupinách nebo ve větších kontejnerech.

Botanický popis

Violka rohatá 'Endurio White' je trvalka s kompaktním, nízkým růstem. Její lodyhy jsou pokryty malými, lesklými listy. Květy jsou bílé se žlutým středem a vyrůstají na dlouhých stopkách. Květy se objevují od června do září. Violka rohatá 'Endurio White' je vhodná pro použití v trvalkových záhonech, na okraji cest nebo ve skupinách.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Endurio White‘

Violka rohatá ‚Endurio White‘ (Viola cornuta 'Endurio White') je hybridní odrůda violky rohaté, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chladu. Její květy jsou bílé s fialovým středem a mohou se objevit od jara do pozdního podzimu. Tato odrůda je dostupná v mnoha zahradnických centrech a obchodech s rostlinami po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chladu. Je vhodná pro pěstování v truhlících, na okrajích záhonů nebo ve skalkách. Je také oblíbená pro svou schopnost rychle se množit.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Endurio White‘