Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Endurio Pure Yellow‘

Latinský název Viola cornuta 'Endurio Pure Yellow'

Popis rostliny

Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' je trvalka s kompaktním růstem, která dorůstá do výšky 10-15 cm. Listy jsou vejčité až kopinaté, lesklé, tmavě zelené barvy. Květy jsou žluté, s černými skvrnami na okraji, a mají velkou krásu. Kvete od jara do pozdního léta. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje na slunném nebo polostinném stanovišti. Je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Endurio Pure Yellow‘

Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' je snadno pěstovatelná, odolná a nenáročná trvalka. Je to malá, ale velmi dekorativní rostlina, která se hodí do každé zahrady. 1. Vyberte si vhodné místo pro pěstování. Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' preferuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu. Před výsadbou byste měli půdu dobře propustit a obohatit ji o živiny. Můžete použít kompost nebo jiné organické hnojivo. 3. Vysaďte rostlinu. Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' by měla být vysazena na jaře nebo na podzim. Při výsadbě dbávejte na to, aby byla kořenová čepel nad úrovní půdy. 4. Udržujte půdu vlhkou. Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' potřebuje dostatek vlhkosti, aby se dobře rozvíjela. Zalévejte ji pravidelně, zejména v suchých obdobích. 5. Řežte rostlinu. Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' by měla být řezána po skončení kvetení, aby se udržela její tvar a zabránilo se přemnožení. 6. Ošetřujte rostlinu. Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' by měla být chráněna před škůdci a chorobami. Pokud se objeví problémy, můžete použít biologické postřiky nebo chemické insekticidy.

Využití Violka rohatá ‚Endurio Pure Yellow‘

Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Její žluté květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení trávníků, záhonů nebo okrasných zahrad. Rostlina je také velmi odolná a může snadno přežít i v extrémních podmínkách. Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' je také vhodná pro pěstování v květináčích a může být použita jako dekorace na terasách, balkonech nebo v interiéru. Květiny jsou velmi atraktivní a mohou být použity k vytvoření krásných aranžmá. Rostlina je také velmi užitečná pro zahradníky, protože její květy jsou velmi oblíbenou potravou pro mnoho druhů hmyzu, jako jsou motýli, včely a další. Také poskytuje útočiště pro ptáky a další živočichy.

Botanický popis

Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' je trvalka s malými, žlutými květy. Květy mají 5 lístků a jsou uspořádány do krásných hroznů. Listy jsou tmavě zelené a oválného tvaru. Rostlina může dosahovat výšky až 15 cm. Violka rohatá 'Endurio Pure Yellow' je odolná vůči mrazu a vyžaduje slunné stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje a množí.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Endurio Pure Yellow‘

Violka rohatá ‚Endurio Pure Yellow‘ (Viola cornuta 'Endurio Pure Yellow') je hybridní odrůda violky rohaté, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou žlutou barvu a trvanlivost. Její květy jsou velké až 4 cm a mají sytou žlutou barvu. Rostlina je velmi odolná a může růst ve všech druzích půd. Tato odrůda se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nádhernou barvu a trvanlivost. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit barevnou paletu v zahradě. Může být také použita jako okrasná rostlina do květináčů.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Endurio Pure Yellow‘