Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Deltini Yellow Improved’

Latinský název Viola cornuta 'Deltini Yellow Improved'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Deltini Yellow Improved’ je trvalka, která má malé, žluté květy s černými tečkami. Květy se objevují na výhoncích, které vyrůstají z hustého, tmavě zeleného listoví. Rostlina může dosahovat výšky až 25 cm a je vhodná pro použití v truhlících, na okrajích záhonů nebo jako okrasná rostlina. Violka rohatá 'Deltini Yellow Improved' je odolná vůči chladu a snáší sucho. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo péče.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Deltini Yellow Improved’

Violka rohatá 'Deltini Yellow Improved' je vytrvalá, nenáročná a odolná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Její žluté květy s červeným středem jsou velmi dekorativní a kvetou od jara do pozdního léta. Abyste dosáhli nejlepších výsledků při pěstování Violky rohaté 'Deltini Yellow Improved', je důležité vybrat pro ni vhodné stanoviště. Měla by být umístěna na slunném místě, kde bude mít dostatek světla, ale chráněná před silným větrem. Půda by měla být bohatá na živiny, propustná a dobře odvodněná. Při pěstování Violky rohaté 'Deltini Yellow Improved' je důležité zajistit, aby byla dostatečně zavlažována. Zalévejte ji každý týden, aby půda zůstala vlhká, ale ne přemokřená. Pokud je to možné, měli byste také provádět pravidelné hnojení, abyste podpořili její růst a kvetení. Violka rohatá 'Deltini Yellow Improved' je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, ale může být napadena plísní, zejména v období dešťů. Pokud se objeví plíseň, je důležité ji okamžitě odstranit, aby se zabránilo šíření.

Využití Violka rohatá ‚Deltini Yellow Improved’

Violka rohatá 'Deltini Yellow Improved' je velmi oblíbená květina, která je vhodná pro použití v zahradách, truhlících a na balkonech. Její žluté květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity jako solitérní nebo ve skupinách. Violka rohatá 'Deltini Yellow Improved' je také vhodná pro použití v květinových záhonech a v kombinaci s jinými druhy violky. Květiny této odrůdy jsou velmi odolné a snadno se pěstují. Violka rohatá 'Deltini Yellow Improved' je také vhodná pro použití v květináčích a květinářských aranžmá. Květiny této odrůdy jsou velmi odolné a snadno se pěstují.

Botanický popis

Violka rohatá 'Deltini Yellow Improved' je trvalka s malými, žlutými květy. Listy jsou středně zelené, vejčité až obloukovité, s hladkým okrajem. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dosahovat výšky až 15 cm. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je vhodná pro použití v truhlících, na okrajích záhonů a v květinových záhonech.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Deltini Yellow Improved’

Violka rohatá ‚Deltini Yellow Improved’ (Viola cornuta 'Deltini Yellow Improved') je hybridní odrůda violky rohaté, která byla vyšlechtěna v Holandsku. Je to jedna z nejpopulárnějších odrůd violky rohaté a je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a odolnost vůči chorobám. Tato odrůda je velmi oblíbená mezi pěstiteli květin a je široce rozšířena po celém světě. Její květy jsou žluté s fialovými skvrnami a mohou být vysazeny ve skupinách nebo jako samostatné rostliny. Rostlina může být také použita jako okrasná trvalka. Violka rohatá ‚Deltini Yellow Improved’ je nenáročná na péči a může růst na slunných i polostinných místech. Může být pěstována ve většině typů půd, ale preferuje lehkou, dobře odvodněnou půdu. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Deltini Yellow Improved’