Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Deltini True White‘

Latinský název Viola cornuta 'Deltini True White'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Deltini True White‘ je malá, trvalkovitá rostlina s bílými květy. Květy mají tři okvětní lístky a čtyři tyčinky. Listy jsou vejčité až oválné, s hladkým okrajem a lesklým povrchem. Rostlina může dosahovat výšky až 15 cm. Kvete od června do září. Violka rohatá ‚Deltini True White‘ je odolná vůči mrazu a snáší sucho. Je vhodná pro výsadbu do skupin nebo do trvalkových záhonů.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Deltini True White‘

Violka rohatá 'Deltini True White' je malá, kompaktní, trvalka s bílými květy. Je to ideální rostlina pro pěstování v truhlících nebo ve skalkách. Pěstování: Violka rohatá 'Deltini True White' má ráda slunné až polostinné stanoviště. Může růst na jakémkoli druhu půdy, ale preferuje lehkou, dobře odvodněnou půdu. Pravidelně zalévejte, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. Zalévejte více v horkých letních dnech. Hnojení: Violka rohatá 'Deltini True White' potřebuje mírné hnojení. Aplikujte obecný hnojivo pro trvalky každé dva týdny po dobu růstu. Řez: Pro udržení kompaktního tvaru a podporu nového růstu doporučujeme řezat staré květy a listy. Šíření: Violka rohatá 'Deltini True White' se může šířit semeny nebo dělením trsů. Semena se mohou vysévat na jaře nebo na podzim. Dělení trsů se provádí na jaře.

Využití Violka rohatá ‚Deltini True White‘

Violka rohatá 'Deltini True White' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Její bílé květy s červeným středem jsou krásné a přitahují mnoho druhů hmyzu. Rostlina je odolná vůči mrazu a je schopná přežít i v chladnějších oblastech. Violka rohatá 'Deltini True White' je vhodná pro použití v trvalkových záhonech, na okrajích cest nebo ve skupinách. Může být také použita jako okrasná rostlina v kontejneru. Je to nízká rostlina, která dosahuje výšky jen asi 10 cm, takže je vhodná i do malých zahrad. Kromě toho, že je Violka rohatá 'Deltini True White' krásná, je také velmi užitečná. Její květy jsou bohatým zdrojem nektaru a pylu pro hmyz, jako jsou včely, motýli a mouchy. Rostlina je také velmi oblíbená mezi ptáky, protože její semena jsou pro ně lahodnou pochoutkou.

Botanický popis

Violka rohatá 'Deltini True White' je trvalka s kompaktním vzrůstem, která dorůstá do výšky 15-20 cm. Listy jsou středně zelené, vejčité až kopinaté, s bílými skvrnami. Květy jsou bílé, s fialovým okem, a mají 5 lístků. Kvete od června do září. Violka rohatá 'Deltini True White' je odolná vůči mrazu a nenáročná na půdu. Je vhodná pro výsadbu do trvalkových záhonů, do skupin nebo do nádob.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Deltini True White‘

Violka rohatá ‚Deltini True White‘ (Viola cornuta 'Deltini True White') je hybridní odrůda violky rohaté, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Je to kříženec mezi Viola cornuta a Viola odorata. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou bílou barvu a trvanlivost. Tato odrůda je velmi rozšířená po celém světě a je oblíbená pro svou nenáročnost na péči a odolnost vůči chorobám. Je vhodná pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou rostlinu s krásnou barvou. Violka rohatá ‚Deltini True White‘ je vhodná pro pěstování ve všech typů zahrad, a to jak ve venkovních, tak i ve vnitřních prostorách. Je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo jako solitéra. Rostlina může být také použita jako okrasná rostlina v květináčích.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Deltini True White‘