Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Deltini Blue‘

Latinský název Viola cornuta 'Deltini Blue'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Deltini Blue‘ je malá trvalka s modrými květy. Květy mají šest lístků, které jsou zbarveny do modré až fialové barvy. Rostlina má výšku 10-15 cm a šířku 15-20 cm. Listy jsou středně zelené a mají tvar srdce. Violka rohatá ‚Deltini Blue‘ je odolná vůči mrazu a vyžaduje slunné stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která se hodí do skupinových výsadeb a kontejnerů. Kvete od června do září.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Deltini Blue‘

Violka rohatá 'Deltini Blue' je velmi snadno pěstovatelná a odolná trvalka, která se hodí do každé zahrady. Je to nízká rostlina s modrofialovými květy, která kvete od jara do pozdního léta. Pěstování: Violka rohatá 'Deltini Blue' má ráda slunná až polostinná stanoviště. Nejlépe se jí daří na vlhké, dobře odvodněné půdě. Při pěstování je třeba dbát na to, aby byla půda dostatečně vlhká, ale ne přemokřená. Rostlina může být občas zalévána, ale neměla by být přelévána. Hnojení: Violka rohatá 'Deltini Blue' potřebuje mírné hnojení. Nejlépe se jí daří na půdě obohacené o organické hnojivo. Můžete také použít komerční hnojivo pro trvalky. Škůdci a choroby: Violka rohatá 'Deltini Blue' je obecně odolná vůči škůdcům a chorobám. Nicméně, může být napadena mšicemi, červci a plísní. Škůdce lze bojovat postřikem insekticidu nebo biologickými prostředky. Plíseň lze bojovat fungicidy. Rozmnožování: Violka rohatá 'Deltini Blue' se může rozmnožovat semeny, dělením trsů nebo odnožemi. Semena se mohou vysévat na jaře nebo na podzim. Dělení trsů se provádí na jaře. Odnože se mohou vysazovat na jaře nebo na podzim.

Využití Violka rohatá ‚Deltini Blue‘

Violka rohatá ‚Deltini Blue‘ je nízkorostoucí, trvalka s modrofialovými květy. Je to ideální rostlina pro vytvoření krásného koberce v zahradě. Její květy se objevují od jara do pozdního léta a jsou velmi atraktivní pro hmyz. Violka rohatá ‚Deltini Blue‘ je také skvělá pro použití v květináčích nebo truhlících. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném i polostinném stanovišti. Je to odolná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Botanický popis

Violka rohatá ‚Deltini Blue‘ je trvalka s nízkou, hustou růžicí listů. Listy jsou oválné až vejčité, lesklé, tmavě zelené barvy. Květy jsou modré až fialové, s bílými skvrnami na okraji. Květy se objevují od jara do pozdního léta. Rostlina může dosahovat výšky až 15 cm.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Deltini Blue‘

Violka rohatá ‚Deltini Blue‘ (Viola cornuta 'Deltini Blue') je hybridní odrůda violky rohaté, která pochází z Itálie. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1980 a od té doby se stala velmi oblíbenou mezi pěstiteli květin. Její květy mají modrofialovou barvu a jsou velmi dekorativní. Tato odrůda je velmi odolná a může růst ve většině podnebí. Je vhodná pro pěstování v nádobách i na zahradách. Její květy kvetou od června do září a jsou velmi atraktivní. Violka rohatá ‚Deltini Blue‘ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou odolnost a dekorativní květy. Je vhodná pro pěstování v nádobách i na zahradách. Je velmi oblíbená mezi pěstiteli květin a je často vyhledávaná pro svou atraktivní barvu květů.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Deltini Blue‘