Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Carpet Purple WingsYellow‘

Latinský název Viola cornuta 'Carpet Purple WingsYellow'

Popis rostliny

Viola cornuta 'Carpet Purple WingsYellow' je trvalka s krásnými fialovými květy s žlutým středem. Rostlina má malé, vzpřímené listy a dorůstá do výšky 10-15 cm. Květy se objevují od jara do pozdního léta a jsou obzvláště dekorativní, když se objeví ve skupinách. Violka rohatá je nenáročná na péči a je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to ideální rostlina pro zdobení trávníků, záhonů a okrasných záhonů.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Carpet Purple WingsYellow‘

Violka rohatá 'Carpet Purple WingsYellow' je snadno pěstovatelná trvalka, která se vyznačuje sytě fialovými květy s žlutými okraji. Je to nízká, převislá rostlina, která může dosáhnout výšky až 15 cm. Kvete od dubna do června. Abyste mohli úspěšně pěstovat Violku rohatou 'Carpet Purple WingsYellow', je důležité zajistit jí správné stanoviště. Měla by být vysazena na slunném místě, kde bude chráněna před silným větrem. Půda by měla být bohatá na živiny, propustná a mírně kyselá. Když už máte vhodné stanoviště, můžete začít s výsadbou. Nejlepší je vysadit Violku rohatou 'Carpet Purple WingsYellow' na jaře nebo na podzim. Vysaďte ji do díry o hloubce asi 10 cm a šířce 15 cm. Na dno díry dejte vrstvu drenáže, aby se zabránilo přemokření. Poté ji zasypte zeminou a lehce ji zatlačte. Po výsadbě je důležité Violku rohatou 'Carpet Purple WingsYellow' pravidelně zalévat. Zalévejte ji každý týden, dokud se kořeny nezakoření. Poté ji zalévejte jen tehdy, když je půda suchá. Violka rohatá 'Carpet Purple WingsYellow' potřebuje mírnou údržbu. Každoročně by měla být prořezávána, aby se zabránilo jejímu přerůstání. Také by měla být občas hnojena, aby mohla růst zdravě a silně.

Využití Violka rohatá ‚Carpet Purple WingsYellow‘

Violka rohatá 'Carpet Purple WingsYellow' je krásná, nenáročná a vytrvalá trvalka, která se hodí do každé zahrady. Její květy jsou sytě fialové s žlutými okraji, což jí dodává nezaměnitelný vzhled. Rostlina je vhodná pro použití v trvalkových záhonech, na okrajích cestiček nebo v kontejnerových zahradách. Violka rohatá 'Carpet Purple WingsYellow' je také skvělou volbou pro přidání barevnosti do zahradních skupin. Kromě toho může být tato rostlina použita jako nádherný živý plot, který poskytuje úžasnou barvu po celou sezónu.

Botanický popis

Violka rohatá 'Carpet Purple WingsYellow' je trvalka s malými, krásně zbarvenými květy. Květy mají fialové okvětní lístky s žlutým středem. Listy jsou tmavě zelené a vejčité. Rostlina může dosahovat výšky 10-15 cm. Violka rohatá 'Carpet Purple WingsYellow' je ideální pro použití jako trvalka do skupinových výsadeb nebo do nádob. Kvete od června do září.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Carpet Purple WingsYellow‘

Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Carpet Purple WingsYellow‘