Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Blaulicht‘

Latinský název Viola cornuta 'Blaulicht'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Blaulicht‘ je malá, trvalkovitá rostlina s kompaktním růstem. Její listy jsou tmavě zelené a mírně vroubkované. Květy jsou modré až fialové s bílými skvrnami na okvětních lístcích. Kvete od června do září. Violka rohatá ‚Blaulicht‘ je nenáročná na péči a vyžaduje jen mírnou zálivku. Je vhodná pro použití v truhlících, květináčích nebo jako okrasná rostlina v zahradě.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Blaulicht‘

Violka rohatá 'Blaulicht' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje. Je to jedna z nejkrásnějších druhů violky, která má velké, sytě modré květy s bílými skvrnami. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Violka rohatá 'Blaulicht' může růst ve všech typů půd, ale preferuje lehčí, živné půdy s dobrou drenáží. Měla by být umístěna na slunném místě, ale může tolerovat i částečné stíny. Při pěstování Violky rohaté 'Blaulicht' je důležité udržovat půdu vlhkou, ale nikoli mokrou. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale přemokření může vést k hnilobě kořenů. Je také důležité, aby byla rostlina pravidelně zalévána a občas hnojena. Violka rohatá 'Blaulicht' je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale může být napadena plísní, pokud je příliš mokrá. Pokud se objeví plíseň, je nutné postižené části odstranit a rostlinu ošetřit fungicidem.

Využití Violka rohatá ‚Blaulicht‘

Violka rohatá 'Blaulicht' je krásná, nenáročná a odolná rostlina, která se hodí do široké škály zahradních prostředí. Její květy jsou sytě modré a vytvářejí krásnou kontrastní barvu proti zeleným listům. Květy vykvétají od června do září a jsou oblíbené mezi hmyzem. Tato rostlina je vhodná pro vysazení do trávníků, na okraje zahrad, do skupin nebo do květináčů. Je to nenáročná rostlina, která dobře snáší sucho a může růst ve stínu i na slunci. Violka rohatá 'Blaulicht' je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Tato rostlina je také vhodná pro použití v krajinářských projektech. Její krásné modré květy přidají do zahrady jasnou barvu a mohou být použity k vytvoření kontrastu s jinými barvami. Může být také použita k vytvoření květinových záhonů nebo k vytváření krásných kompozic.

Botanický popis

Violka rohatá 'Blaulicht' je trvalka s krásnými, modrofialovými květy. Květy mají 5 lístků a jsou uspořádány do květenství. Listy jsou střídavé, vejčitého tvaru a mají špičatý vrchol. Rostlina může dosahovat výšky až 15 cm. Violka rohatá 'Blaulicht' je ideální pro použití v trvalkových záhonech nebo jako okrasná rostlina. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje slunné stanoviště a mírně vlhkou půdu.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Blaulicht‘

Violka rohatá ‚Blaulicht‘ (Viola cornuta 'Blaulicht') je hybridní odrůda violky rohaté, která byla vyšlechtěna v Německu v roce 1985. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Její květy jsou sytě modré s bílými skvrnami, což jí dodává zvláštní kouzlo. Tato odrůda je velmi oblíbená mezi pěstiteli květin po celém světě. Její semena se prodávají v mnoha obchodech s květinami a je možné ji nalézt také na trzích a ve specializovaných prodejnách. Rostlina je velmi odolná a snadno se pěstuje, takže je oblíbená i mezi začínajícími pěstiteli. Violka rohatá ‚Blaulicht‘ je velmi dekorativní rostlina a je vhodná pro výsadbu do skupin nebo do řad. Její květy jsou velmi atraktivní a mohou být viděny po celé léto. Rostlina je schopná růst v různých typech půd a je vhodná pro výsadbu do truhlíků, na okenní parapety nebo do zahrad.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Blaulicht‘