Vyberte stránku

Violka rohatá ‚Bambini‘

Latinský název Viola cornuta 'Bambini'

Popis rostliny

Violka rohatá ‚Bambini‘ je malá, trvalkovitá rostlina s kompaktním růstem. Listy jsou tmavě zelené a vejčité, s bílými skvrnami. Květy jsou malé, fialové až modré barvy s bílými skvrnami. Kvete od jara do pozdního léta. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do trvalkových záhonů, na okraje cest nebo do nádob.

Jak pěstovat Violka rohatá ‚Bambini‘

Violka rohatá 'Bambini' je snadno pěstovatelná, odolná a nenáročná rostlina. Je to malá trvalka s kompaktním růstem, která se vyznačuje drobnými, sytě fialovými květy. Rostlina může být pěstována ve skupinách nebo jako solitéra. Nejlepším místem pro pěstování Violky rohaté 'Bambini' je slunné místo s částečným stínem. Rostlina preferuje dobře odvodněnou, hlinitou půdu s neutrálním pH. Při pěstování na slunném místě je třeba zajistit dostatečnou zálivku, aby se zabránilo vysychání půdy. Violka rohatá 'Bambini' může být řezána zpět po každém kvetení, aby se podpořil její růst. Rostlina může být také pravidelně hnojena, aby byla zdravá a silná. Violka rohatá 'Bambini' je odolná vůči mrazu až do -15°C. Může být pěstována v celém rozsahu teplot, ale je lepší ji chránit před extrémními teplotami.

Využití Violka rohatá ‚Bambini‘

Violka rohatá 'Bambini' je nízká, trvalka, která se používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalá rostlina s malými, sytě fialovými květy, které kvetou od jara do pozdního léta. Je to ideální rostlina pro vytváření barevných skupin v zahradě nebo na trávníku. Může být také použita k vytváření kontrastu mezi jinými rostlinami. Violka rohatá 'Bambini' je také vhodná pro pěstování v květináčích a nádobách. Je to odolná rostlina, která může snadno přežít v různých podmínkách.

Botanický popis

Violka rohatá 'Bambini' je trvalka s kompaktním, nízkým růstem. Její listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a tmavě zelenou barvou. Květy jsou malé, s 5 lístky, obvykle fialové, ale mohou být i bílé nebo růžové. Květy se objevují od jara do pozdního léta. Violka rohatá 'Bambini' je vhodná pro použití v truhlících, na okrajích zahrad a v květinových záhonech.

Původ a rozšíření Violka rohatá ‚Bambini‘

Violka rohatá ‚Bambini‘ (Viola cornuta 'Bambini') je hybridní odrůda violky rohaté, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku v roce 1984. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Rostlina má malé, sytě fialové květy s bílými skvrnami na okvětních lístcích. Květy se objevují od jara do pozdního podzimu. Rostlina je velmi odolná a snadno se pěstuje v zahradách, parcích a na balkonech. Violka rohatá ‚Bambini‘ je velmi oblíbená v Evropě, ale její popularity se postupně šíří do dalších částí světa. Je to oblíbená rostlina pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám.
Katalog » Dvouletky » Violka rohatá ‚Bambini‘