Vyberte stránku

Topolovka růžová ‚Chaters‘

Latinský název Alcea rosea 'Chaters'

Popis rostliny

Topolovka růžová ‚Chaters‘ (Alcea rosea 'Chaters') je vytrvalá, nenáročná rostlina s velkými, jasně růžovými květy. Kvete od června do září a dorůstá do výšky 1-2 metrů. Listy jsou středně zelené, vejčité až eliptické. Rostlina má silné, vzpřímené stonky a může být použita jako okrasná rostlina nebo jako součást zahradního plotu. Topolovka růžová ‚Chaters‘ je odolná vůči chorobám a škůdcům a je vhodná pro pěstování v otevřeném terénu i ve sklenících.

Jak pěstovat Topolovka růžová ‚Chaters‘

Topolovka růžová ‚Chaters‘ je velmi oblíbená a nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo péče. Je to trvalka, která může být pěstována v zahradách, na záhonech nebo ve skupinách. Má krásné růžové květy, které se objevují od června do září. Topolovka růžová ‚Chaters‘ může být pěstována ve všech typech půd, ale preferuje slunné až polostinné stanoviště. Půda by měla být dobře odvodněná a bohatá na živiny. Rostlina může být zalévána pravidelně, ale nesmí být přelévána. Topolovka růžová ‚Chaters‘ může být přesazována každé dva až tři roky, aby se udržela její kompaktní forma. Může být také řezána, aby se podpořila její kompaktnost a aby se udržely nové květy. Topolovka růžová ‚Chaters‘ je odolná vůči mnoha chorobám a škůdcům. Může být napaden houbovými chorobami, jako je například fusarium nebo antracnóza, ale tyto choroby jsou obvykle snadno léčitelné.

Využití Topolovka růžová ‚Chaters‘

Topolovka růžová ‚Chaters‘ (Alcea rosea 'Chaters') je vytrvalá rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Je to nenáročná rostlina, která může být použita jako solitérní rostlina nebo ve skupinách. Může být také použita jako živý plot nebo jako okrasná rostlina. Topolovka růžová ‚Chaters‘ má velké, sytě růžové květy, které se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její listy jsou zelené a lesklé. Topolovka růžová ‚Chaters‘ je ideální pro použití v zahradách s mírným podnebím. Je to odolná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to také nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo vody a slunce. Topolovka růžová ‚Chaters‘ je vhodná pro použití v zahradách, kde je potřeba nějaké okrasné prvky. Je to skvělá volba pro zahrady, které potřebují nějakou výšku a barvu. Může být také použita jako živý plot nebo jako okrasná rostlina.

Botanický popis

Topolovka růžová ‚Chaters‘ (Alcea rosea 'Chaters') je vytrvalá, polokeřící rostlina s dlouhými, převislými stonky. Listy jsou lesklé, vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou velké, růžové, se šesti tyčinkami a šesti lístky. Plody jsou tobolky. Rostlina kvete od června do září. Topolovka růžová 'Chaters' je nenáročná na půdu a může růst na slunných i polostinných místech. Je odolná vůči mrazu až do -29°C.

Původ a rozšíření Topolovka růžová ‚Chaters‘

Topolovka růžová ‚Chaters‘ (Alcea rosea 'Chaters') je hybridní odrůda topolovky růžové, která byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1892. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své krásné, sytě růžové květy a vysokou odolnost vůči chorobám. Topolovka růžová ‚Chaters‘ se dnes pěstuje po celém světě. Je obzvláště oblíbená v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Roste dobře ve většině klimatických podmínek, ale nejlépe se daří v teplých, suchých oblastech. Je nenáročná na půdu a může růst na místech s nízkou úrodou. Topolovka růžová ‚Chaters‘ je oblíbená pro své krásné květy a vysokou odolnost vůči chorobám. Je to vynikající volba pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou rostlinu s krásnými květy.
Katalog » Dvouletky » Topolovka růžová ‚Chaters‘