Vyberte stránku

Tlustice

Latinský název Crassula helmsii

Popis rostliny

Jak pěstovat Tlustice

Tlustice je velmi snadno pěstovatelná rostlina, která může být úspěšně pěstována v interiéru i venku. Tato rostlina je odolná a může růst v širokém rozmezí podmínek. 1. Sluneční svit: Tlustice potřebuje dostatek slunečního svitu, aby se cítila dobře. Nejlépe se jí daří na plném slunci, ale může tolerovat i částečné stíny. 2. Zalévání: Tlustice potřebuje pravidelné zalévání, ale nechce být přelitá. Nejlepší je zalévat ji, až když je půda suchá. 3. Hnojení: Tlustice potřebuje mírné hnojení. Můžete ji hnojit jednou za měsíc slabým tekutým hnojivem. 4. Přesazování: Tlustice by měla být přesazována každé 2-3 roky, aby mohla růst. 5. Škůdci: Tlustice je odolná vůči škůdcům, ale může být napadena mealybugs. Pokud je to nutné, můžete použít insekticidní sprej. 6. Propagace: Tlustice se může propagovat pomocí řízků. Řízky by měly být umístěny do substrátu a udržovány vlhké.

Využití Tlustice

Tlustice je vytrvalá, snadno pěstovatelná rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její listy jsou zelené a má malé bílé květy. Tlustice je také často používána jako filtrační rostlina v akváriích, protože dokáže absorbovat škodlivé látky z vody. Rostlina je také účinným prostředkem pro odstraňování dusičnanů z vody. Může být také použita jako biologický filtr pro odstraňování škodlivých látek z vody. Tlustice je také vhodná pro pěstování v kuchyni, protože je schopna absorbovat toxické látky z ovzduší. Rostlina je také vhodná pro pěstování v koupelnách, protože může absorbovat pachy.

Botanický popis

Tlustice (Crassula helmsii) je vodní rostlina, která pochází z Austrálie a Nového Zélandu. Roste ve vodě nebo na březích jezer a řek. Má malé, čtvercovité listy, které jsou tmavě zelené a lesklé. Listy jsou uspořádány do spirály a mají tendenci se sbíhat dohromady. Na vrcholu každého listu je malý bílý květ. Tlustice může růst až do výšky 30 cm. Je to invazivní druh, který může zabírat velké plochy a omezovat růst jiných rostlin.

Původ a rozšíření Tlustice

Tlustice (Crassula helmsii) je druh rostliny z čeledi Crassulaceae. Pochází z Nového Zélandu, kde se vyskytuje ve volné přírodě. Odtud se rozšířila do jiných oblastí světa, zejména do Austrálie a Japonska. V poslední době se tlustice stala invazivním druhem v mnoha oblastech Evropy, zejména ve Velké Británii, Francii, Nizozemsku a Německu. Rostlina se šíří rychle, protože je schopná rychle se množit a přizpůsobit se novým prostředím. Je schopná růst na místech, kde jiné rostliny nemohou, například na suchých, kamenitých nebo odpadních plochách. Tlustice může být také velmi odolná vůči herbicidům a pesticidům.
Katalog » Vodní rostliny » Tlustice