Vyberte stránku

Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘

Latinský název Thunbergia alata 'Sunny Suzy® New Orange'

Popis rostliny

Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘ (Thunbergia alata 'Sunny Suzy® New Orange') je vytrvalá, lehce převislá rostlina s dlouhými, tenkými stonky a krásnými, oranžovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny dlouhými, štíhlými listy. Rostlina je nenáročná na péči a může růst ve skupinách nebo jako solitéra. Je to ideální volba pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou, ale krásnou rostlinu. Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘ je odolná vůči chorobám a škůdcům a je schopna odolat i extrémním teplotám.

Jak pěstovat Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘

Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘ je jednou z mnoha druhů thunbergie, které jsou oblíbené pro své krásné květy. Tato rostlina je snadno pěstovatelná a vyžaduje jen málo péče. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají něco, co bude krásně kvetoucí po celý rok. Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘ je stálezelená rostlina, která může dosahovat výšky až do 2 metrů. Má krásné oranžové květy s černými skvrnami, které se objevují od jara do podzimu. Listy jsou tmavě zelené a vejčité. Abyste dosáhli nejlepších výsledků při pěstování Thunbergie křídlaté ‚Sunny Suzy® New Orange‘, doporučujeme ji pěstovat na slunném místě. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Je také důležité, aby byla zalévána pravidelně. Rostlinu lze také řezat, aby se udržela její tvar. Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘ je odolná vůči škůdcům a chorobám. Je však důležité, aby byla ošetřena proti hmyzu a plísním. Pokud se objeví problémy, můžete použít insekticidní sprej nebo fungicidní sprej. Pokud hledáte krásnou rostlinu, která bude kvetoucí po celý rok, Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘ je skvělou volbou. Je snadno pěstovatelná a vyžaduje jen málo péče.

Využití Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘

Thunbergie křídlatá 'Sunny Suzy® New Orange' je vytrvalá, nenáročná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Její žluté květy s oranžovými skvrnami jsou velmi dekorativní a dodají vaší zahradě jasnou barvu. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Thunbergie křídlatá 'Sunny Suzy® New Orange' je ideální pro použití jako okrasná rostlina na slunných místech. Její květy se objevují od června do září a jsou velmi atraktivní. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může být použita k vytvoření živého plotu nebo ke zkrášlení terasy. Thunbergie křídlatá 'Sunny Suzy® New Orange' je také vhodná pro použití ve vnitřních prostorách. Její květy jsou velmi atraktivní a mohou dodat interiéru jasnou barvu. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může být použita k vytvoření krásného aranžmá.

Botanický popis

Thunbergie křídlatá ‘Sunny Suzy® New Orange’ je trvalka, která dorůstá do výšky až 2 metrů. Listy jsou stříbřité, vejčité až eliptické a mají na okraji drobné zuby. Květy jsou oranžové, s 5 lístky a velkou žlutou tyčinkou. Kvete od června do září. Rostlina má ráda slunné stanoviště a půdu s dobrou drenáží. Je odolná vůči suchu a mrazu.

Původ a rozšíření Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘

Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘ (Thunbergia alata 'Sunny Suzy® New Orange') je hybridní odrůda thunbergie křídlaté, která byla vyšlechtěna v Holandsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou oranžovou barvu a její schopnost rychle růst. Rostlina má velké, sytě oranžové květy, které se objevují od června do září. Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘ je velmi oblíbená mezi pěstiteli květin a její popularity se šíří po celém světě. Rostlina je obzvláště oblíbená v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Je to také oblíbená rostlina pro pěstování v květináčích a truhlících, protože její květy jsou velmi dekorativní a vyžadují jen minimální péči.
Katalog » Popínavé rostliny » Thunbergie křídlatá ‚Sunny Suzy® New Orange‘