Vyberte stránku

Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘

Latinský název Thunbergia alata 'Lemon Star'

Popis rostliny

Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘ je trvalka, která roste do výšky až 2 metry. Její listy jsou středně zelené, oválné až vejčité, s lesklou povrchovou úpravou. Květy jsou žluté, s červenými skvrnami a mají 5 okvětních lístků. Květy se objevují od června do září. Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘ je nenáročná na péči a snáší sucho. Nejlépe roste na slunném místě, ale může růst i ve stínu.

Jak pěstovat Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘

Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘ je snadno pěstovatelná, nenáročná rostlina, která se hodí do každé zahrady. Je to trvalka, která může být pěstována v kontejnerech nebo ve volné půdě. Může růst až do výšky 3 metrů a má žluté květy s černými skvrnami. Nejlepším místem pro pěstování Thunbergie křídlaté ‚Lemon Star‘ je slunné místo s dobře odvodněnou půdou. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Při pěstování v kontejnerech by měla být půda často zvlhčována. Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘ by měla být pravidelně řezána, aby se udržela její tvar a podporovala tvorba nových květů. Rostlina by měla být také hnojena každé 2-3 týdny, aby mohla růst a kvést. Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘ je odolná vůči škůdcům a chorobám, ale může být napadána mšicemi. Pokud jsou na rostlině nalezeny mšice, měly by být odstraněny mechanicky nebo pomocí postřiku s insekticidem.

Využití Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘

Thunbergie křídlatá 'Lemon Star' je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její žluté květy s černými tečkami jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení zahrad, teras nebo balkonů. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Thunbergie křídlatá 'Lemon Star' může být také použita jako léčivá rostlina. Listy a květy rostliny jsou bohaté na vitamíny a minerály a mohou být použity k léčbě různých onemocnění, jako je například kašel, nachlazení nebo bolesti hlavy. Květy rostliny mohou být také použity k výrobě bylinných čajů. Thunbergie křídlatá 'Lemon Star' je také vhodná pro pěstování ve sklenících nebo na zahradách. Rostlina může být použita jako živý plot nebo jako okrasná rostlina. Je to také vynikající volba pro pěstování ve skupinách, protože její květy vytvářejí krásnou barvu a vzor.

Botanický popis

Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘ je trvalka s bohatou, výraznou kvetoucí vůní. Její listy jsou středně velké, oválné až vejčité, světle zelené barvy. Květy jsou žluté, s červenými skvrnami na okraji, a mají tvar hvězdy. Květy se objevují od června do září. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 metry a je vhodná pro použití ve skupinových výsadbách nebo jako okrasná rostlina.

Původ a rozšíření Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘

Thunbergie křídlatá ‘Lemon Star’ (Thunbergia alata 'Lemon Star') je hybridní odrůda rostliny Thunbergie křídlaté (Thunbergia alata), která pochází z tropických oblastí Afriky. Tato odrůda byla vyšlechtěna v Nizozemsku a její semena byla poprvé prodána v roce 2004. Od té doby se stala velmi populární mezi pěstiteli květin a její popularity se rychle šíří po celém světě. Thunbergie křídlatá ‘Lemon Star’ je snadno pěstovatelná, odolná a nenáročná rostlina, která může růst v jakémkoli typu půdy. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Květy jsou žluté s červenými skvrnami a mají průměr až 5 cm. Listy jsou podlouhlé a lesklé. Thunbergie křídlatá ‘Lemon Star’ je oblíbená pro svou nenáročnost a schopnost rychle růst. Rostlina může být pěstována ve vnitřních i venkovních prostředích a je vhodná pro použití jako okrasná rostlina, trvalka nebo jako solitéra. Rostlina je odolná vůči chorobám a škůdcům a je vhodná pro pěstování v oblastech s teplotami od -5°C do 40°C.
Katalog » Popínavé rostliny » Thunbergie křídlatá ‚Lemon Star‘