Vyberte stránku

Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘

Latinský název Thunbergia alata 'African Sunset'

Popis rostliny

Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ je trvalka s dlouhými, křídlatými listy a krásnými, sytě oranžovými květy. Rostlina může dosáhnout výšky až 2 metry a její květy se objevují od června do září. Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ je nejlépe pěstovaná ve slunném stanovišti a vyžaduje pravidelnou zálivku. Je to odolná rostlina, která může snášet i sucho a mírné mrazy. Je to ideální rostlina pro použití v živých plotů, na okrajích zahrad a na terasách.

Jak pěstovat Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘

Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ je snadno pěstovatelná rostlina, která se vyznačuje svými jasně oranžovými květy. Je to vytrvalá rostlina, která může být pěstována ve skupinách nebo jako solitéra. 1. Umístěte rostlinu na slunné až polostinné stanoviště. Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ potřebuje alespoň 4 hodiny denního slunečního svitu. 2. Použijte dobře odvodněnou zeminu. Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ preferuje lehkou, propustnou zeminu s pH mezi 5,5 a 7,0. 3. Zalévejte rostlinu pravidelně. Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ potřebuje pravidelnou zálivku, aby zůstala hydratovaná. Zalévejte ji každý den nebo každý druhý den, aby se zabránilo vysychání. 4. Hnojte rostlinu. Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ potřebuje pravidelné hnojení, aby mohla růst. Použijte obecný hnojivý program pro rostliny květináčů. 5. Štípněte rostlinu. Pro udržení tvaru a zdraví rostliny je nutné ji pravidelně štípat. Štípáním odstraňte suché, poškozené nebo oslabené části rostliny. 6. Chraňte rostlinu před chorobami a škůdci. Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ je náchylná k některým chorobám a škůdcům, jako jsou mšice, roztoči a plísně. Použijte postřik proti škůdcům a chorobám, abyste rostlinu ochránili.

Využití Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘

Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ je oblíbená rostlina pro použití v zahradách a na terasách. Je to nenáročná, snadno se pěstující rostlina, která může být použita k vytvoření barevného akcentu ve vaší zahradě. Její květy jsou žluté s červenými skvrnami a mohou být použity k ozdobení plotů, trávníků nebo jiných částí zahrady. Rostlina je také velmi odolná vůči suchu a může růst i ve stínu. Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ může být také použita k vytvoření živého plotu nebo zábradlí. Její silné kořeny a rychlý růst umožňují, aby se rychle rozrostla do požadovaného tvaru. Rostlina je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což znamená, že její údržba je minimální. Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ je také skvělou volbou pro pěstování v květináčích. Její krásné květy a listy dodají vašemu domovu nebo terase živost a barevnost. Rostlina je také velmi odolná vůči suchu, takže je vhodná i pro ty, kteří nemají čas se o ni starat.

Botanický popis

Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ je stálezelená, vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými stonky. Listy jsou vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé, na bázi srdčité, na líci tmavě zelené a na rubu světlejší. Květy jsou žluté se šedozelenými skvrnami, s červenými skvrnami na okraji, s červenými nitkami a s červenými tyčinkami. Plody jsou černé, vejčité tobolky. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘

Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ (Thunbergia alata 'African Sunset') je druh tropické rostliny, který pochází z Afriky. Jeho původní domovinou jsou oblasti jihovýchodní Asie a Afriky. Rostlina je velmi oblíbená pro své krásné květy, které mají oranžovo-červenou barvu. Rostlina se dnes pěstuje po celém světě. Je velmi oblíbená v zahradách a na balkonech. Může být pěstována ve sklenících nebo venku. Je odolná vůči mrazu až do teplot -5 °C. Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘ je velmi snadno pěstovatelná. Může růst ve stínu nebo ve slunci. Potřebuje mírně vlhkou půdu a měla by být zalévána každý týden. Květiny se objevují od června do října.
Katalog » Popínavé rostliny » Thunbergie křídlatá ‚African Sunset‘