Vyberte stránku

Stulík

Latinský název Nuphar advena

Popis rostliny

Stulík je vodní rostlina, která se vyskytuje ve vodních tocích a jezerech po celé Severní Americe. Roste ve skupinách a má širokou, plochou, zelenou listovou čepel, která se může pohybovat od 1 do 6 palců dlouhá. Na vrcholu listu je malý, bílý květ s 5 lístky. Květy jsou obklopeny žlutými okvětními lístky. Po opylení se vytváří malá, kulatá semena. Stulík má velmi silné kořeny, které se uchylují hluboko do dna jezera nebo řeky. Tyto kořeny pomáhají rostlině udržet stabilitu a při silných proudech.

Jak pěstovat Stulík

Stulík je vodní rostlina, která se pěstuje v nádržích, jezírcích a jiných vodních útvarech. Je to velmi oblíbená rostlina pro svou dekorativní hodnotu a schopnost filtrovat škodlivé látky z vody. Pěstování stulíku je snadné a nevyžaduje mnoho úsilí. Nejprve je třeba zajistit, aby voda byla dostatečně hluboká, aby rostlina mohla kořeny zakořenit. Poté je třeba zajistit, aby voda byla dostatečně slaná, aby se stulík cítil dobře. Dalším krokem je umístit rostlinu do vody. Nejlépe je použít plastovou nádobu, která je naplněna vodou. Rostlinu je třeba umístit do nádoby tak, aby kořeny byly ponořeny do vody. Poté je třeba zajistit, aby rostlina měla dostatek světla. Stulík potřebuje alespoň 4–5 hodin denního světla. Pokud je to možné, je vhodné umístit nádobu s rostlinou na místo, kde bude mít dostatek přímého slunečního světla. Konečně je třeba zajistit, aby rostlina měla dostatek živin. To lze provést pravidelným přihnojováním. Přihnojování by mělo být provedeno každé 2–3 týdny. Při přihnojování je třeba dbát na to, aby se hnojivo nedostalo do vody. Pokud jsou všechny tyto kroky dodrženy, měla by rostlina stulík růst a prosperovat.

Využití Stulík

Stulík je vodní rostlina, která se často používá k ozdobení akvárií a jezírek. Jeho listy jsou zelené a má žluté květy. Rostlina je také užitečná pro životní prostředí, protože poskytuje úkryt rybám a dalším vodním živočichům. Stulík také absorbuje škodlivé látky z vody a produkuje kyslík, což je prospěšné pro vodní ekosystém. Rostlina může být také použita jako potrava pro ryby a další vodní živočichy. Kromě toho může být stulík také použit k léčbě různých kožních onemocnění, jako je ekzém, akné a lupénka.

Botanický popis

Stulík je vodní rostlina, která patří do čeledi Nymphaeaceae. Roste ve vodních nádržích a stojatých vodách po celém světě. Má dlouhé, přímé stonky, které se mohou pohybovat od 0,5 do 1,5 metru dlouhé. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji, a mohou dosahovat délky až 25 cm. Květy jsou žluté a mají 5 lístků. Plodem je nažka, která je obalena šupinami. Stulík je jednou z nejvíce rozšířených vodních rostlin.

Původ a rozšíření Stulík

Stulík (Nuphar advena) je vodní rostlina, která pochází z Severní Ameriky. Je to druh vodního stulíku, který se vyskytuje ve většině oblastí USA a Kanady. Rostlina se také vyskytuje v Evropě, Asii a Africe. Stulík je poměrně odolná rostlina, která může růst ve vodě s hloubkou až 1,5 metru. Může růst na mělkých březích, kde je dostatek slunce. Roste nejlépe ve stojatých vodách, kde je dostatek živin. Stulík je velmi oblíbenou rostlinou pro akvária a jezírka. Jeho listy jsou velmi dekorativní a mohou přidat krásu do akvárií a jezírek. Rostlina může také pomoci filtrovat vodu a snížit hladinu živin. Stulík je také často používán jako potrava pro ryby a další vodní živočichy. Listy a kořeny rostliny jsou bohaté na živiny a jsou dobrou volbou pro krmení.
Katalog » Vodní rostliny » Stulík